Papilomul - sfaturi

20-06-2010
maikl
Nu este medic/terapeut
maikl
Buna. eu am satisfacut prietena mea prin sex oral. faptul care ma supara e ca ea deja de vrio 2 luni s-a lecuit de papiloma.s-a imbolnavit nu de la mine.insa eu oricum am frica sa nu ma imbolnavesc. practic vorbind, papiloma e bola venerica in urma careea apar pe piele diferite chestii.insa prietenii mele nu ia aparut nimic, medicii oricum spunind ca este papiloma, ea a baut medicamente, ea s-a lecuit, a fost la consultatsii shi totui normal, ce putetsi spune, sa stau pe ginduri, s-au totul ii normal?
7 comentarii
0
20-06-2010, ora 00:37
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimate d-nule Maikl, consultaţi un medic dermatovenerolog pentru a exlude, şi în cazul dvs., orice problemă dermatologică similară cu a prietenei dvs.. Mergeţi şi cu prietena, că nu-i strică un consult în plus :-)


Toate cele bune şi însănătoşire grabnică.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Cu respect,
Mr. Nick

P.S. - NU mai faceţi sex oral.
0
20-06-2010, ora 11:51
maikl
Nu este medic/terapeut
maikl
pai nus bolnav, shi ea s-a lecuit deja de papiloma. purshisimplu ma gindesc sa nu mi se transmita cumva boala.
0
20-06-2010, ora 21:42
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Păi da, şi eu v-am recomandat o vizită la medic pentru a vă asigura că totul este ok; aşa nu vă veţi mai gândi la transmisia bolii.
Dvs. faceţi ce şi cum doriţi. Numai bine!
Cu respect,
Mr. Nick
0
20-10-2010, ora 19:11
florina florentina
Nu este medic/terapeut
florina florentina
buna seara!!! in urma cu 2 luni imediat dupa menstruatie pe interiorul labiilor imi aprea ca o iritatie care imi provoca mancarimi...am crezut ca poate fii de la lenjerie (mentionez ca aceea iritatie nu tinea decat 4-5 zile)apoi totul era normal...acum 1 luna la fel dupa menstruatie aceeasi problema...dar secretia se schimbase avea culoarea verzuie...am fost la medic...mi-a luat lama si la rezultat imi iesise, citez exact dupa buletinul de analize "numeroase epitelii frecvent polinucleare, coci in giamezi, trichomonas vaginalis prezent..."mi-a prescris urmatorul trat. flagyl ovule, tinizol, tantum rosa...am urmat acest trat..era cat de cat mai bine..in timpul trat mi-a aparut putin mai jos de vulva niste crestaturi ff micute, leziuni nu stiu cum sa le numesc...care nu ma deranjeaza absolut deloc...am fost la alt medic...mi-a luat cultura pentru trichomonas, candida.si testul papanicolau...am facut si ecografie vaginala...ovarele nu prezenta modificari, numai ca a aparut la nivelul uterului o pata alba 2 mm, mi-a spus ca poate fii o carne crescuta care trebuie extirpata, daca nu mai tarziu poate creste si provoca cancerul de col uterin si de acele mici crestaturi mi-a spus ca poate fii vb de papiloame si ca as putea fii infectata de virusul HPV (ast rezultatul testului papanicolau)dar pana atunci va rog sa mi spuneti parerea dumneavoastra..mentionez ca nu am intretinut rel sexuale in tot timpul asta de cand am aceste simptome...partenerul nu are niciun simptom...nu prezinta modificari la niv penisului...va multumesc!!!!
0
24-01-2011, ora 06:30
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!

Stimată dnă Florina F., care a fost rezultatul testului Papanicolau?
Mai aveţi problemele de sănătate semnalate în mesajul anterior, sau aţi fost tratată corespunzător? (sper că nu le mai aveţi!).
__
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Cu iubire creştină şi respect, dorindu-vă toate cele bune,
Mr. Nick
0
17-02-2011, ora 13:48
florina florentina
Nu este medic/terapeut
florina florentina
scuzati pt intarziere...am sunat dupa o saptamana pt rezultate la cabinet si mi-au spus ca testul papanicolau a iesit ff bine...fara probleme...numai ca aveam infectie cu clamidya..am urmat tratamentul care mi l-a prescris doamna doctora..si nu am mai avut probleme...(aveam ca o carnita crescuta in partea de jos a vulvei care imi provoca mancarimi...dar cu timpul a disparut...dar o senzatie de mancarime...nu asa de suparatoare si nu tot timpul, dar este...ma intreb de ce???) va multumesc!!!
0
06-03-2011, ora 03:12
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!

Stimată dnă Florina F., mă bucur pentru dv.; pentru faptul că nu mai aveţi problema semnalată. Multă sănătate în continuare!
_
Toate cele bune,
Nick
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul oral
  •