Parazit/Bacterii in nas

21-12-2017
alexfatigue
Nu este medic/terapeut
alexfatigue
De 7 luni sm simptome de ovoseala cronica ochi obositi tinnitus tulburari digestive.la inceput am avut o perioada mai "grava"de vreo 2 sapt de astenie/raceala dupa care doar oboseala constanta.am facut si analize sange/tiroida/hormoni au iesit in regula.am avut di probleme de tulburari digestive plus de asta am slabit 7/8 kg poate si datorita faptului ca am schimbat pe vegetale.(problema e ca oricum eram slab in greutate)si ce am mai vrut sa precizez ca si cand eram mic la varsta de 12 ani aveam probleme snemice, am mers la un control de analize si rezultatul a iesit ca aveam viermi.acm am 24 de ani.
Am o poza in care se vede destul de clar prezenta a 2 viermisori(culmea ca sunt 2)deci sanse mult mai mari sa nu fie altceva, mai ales ca nu mi s a mai intamplat nicioda.i am gasit in sliva/mucus.
1 comentarii
0
21-12-2017, ora 20:48
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Faceti coprocultura si examenul coproparazitologic si mergeti la medicul de familie sa va dea tratament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Viermii paraziți ar putea preveni afecțiunile asociate îmbătrânirii? Un studiu recent susține această ipoteză
  • Viermii intestinali - tratament, cauze, simptome, diagnostic
  •