parestezia buzei superioare

27-11-2009
asda
Nu este medic/terapeut
asda
Buna ziua, eu am o dubla scolioza si gastrita, nu stiu daca are vreo relevanta, dar m-a durut si o masea, iar la controlul stomatologic mi-au spus ca nu am infectie sa fac o radiografie,. Ieri mi-a amortit buza superioara si limba, ca si cum as fi facut anestezie, dar le simt cind pun mana pe ele, in schimb daca imi frec buzele una de alta buza superioara mi se duce in partea dreapta. Si cand ma spal pe dinti, cand imi clatesc dintii de sus, parca buza nu mai imi tine apa, sunt un pic amortite, dar le simt. Ma doare si putin dupa cap si mi-am luat tensiunea am 12 cu 6, dar de obicei eu am 9 cu 6. Mainile si picioarele nu le am amortite. Am facut mai demult o criza de calciu, dar nu s-a manifestat asa, imi amorteau doar putin extremitatile si cum faceam calciu imi treceau, dar nu imi fugea buza in partea dreapta, va rog sa imi dati un sfat unde trebuie sa merg sau ce sa fac. Multumesc!
2 comentarii
0
27-11-2009, ora 14:50
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
Maeseaua care va durut unde este localizata?
0
28-11-2009, ora 10:36
asda
Nu este medic/terapeut
asda
In partea dreapta, dar e plombata sia zis medicul ca nu are infectie, in SCHImb acum nu mai inchid bine nici ochiul Sting si buza se duce spre dreapta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.