Pareza faciala periferica

31-10-2016
Byancee
Nu este medic/terapeut
Byancee
Buna!Am 25 de ani si de o saptamana si 3 zile ma chinui cu o pareza faciala pe partea stanga, de la curent, cica.Am luat 7 zile injectabil dexametazona si milgamma plus pastile pentoxi retard dupa ce am ajuns in urgente cu durerea de dupa ceafa.Aceasta durere s-a ameliorat dupa prima perfuzie, iar de alaltaieri a revenit mai puternica, ma trezesc din somn din cauza senzatiei de sagetare in ceafa si spre urechea stanga, la fel ma doare toata partea stanga cand apas pe ea si fac masaj. Este normal sa doara de acum ? Inseamna ca incepe sa isi revina nervul ? Dupa ce am terminat injectabilul (7zile) un alt doctor neurolog mi-a prescris o continuare a tratamentului dar pe cale orala, cu milgamma, betaserc, thiossen. Sa mai incerc in alta parte ? Este posibil ca aceste crunte dureri de cap si fata sa fie din alte cauze? Mentionez ca in urgente mi-au facut analize la sange care erau bune, electrocardiograma si o simpla raza la coloana cervicala unde acuzam dureri.
Multumesc!
1 comentarii
1
09-12-2016, ora 17:41
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Neurologie, SUCEAVA
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Buna ziua. Spuneti-mi va rog daca durerile sunt mai mult in zona capului sau in zona fetei. Sensibilitatea fetei la atingere pe partea stanga este normala? Aveti si alte simptome? De exemplu ameteli, tulburari de auz, tulburari de vedere? Astept vesti. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: