pastila de a 2-a zi, menstruatia la timp ii vine?

10-05-2009
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
joi am facut sex cu pam facut sex cu prietena mea si la aprox 24 de ore a luat pastila de a2a zii. efectele negative nu au fost grave, doar ameteli si dureri de cap, kre au tinu 1 ziii. menstruatia la cat timp vine. esti de bine ce sa intamplat. acum zice k se simte bine. este totul ok. pot sa stau linistit.?
4 comentarii
0
10-05-2009, ora 20:53
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
mentionez ca s-a rupt prezervativul, si de aia am ales aceasta solutie :|
0
11-05-2009, ora 20:01
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
daca a luat pastila asa cum spui...nu cred sa fie vreo problema...da' din cate stiu eu..sunt 2 pastile..kre trb luate la 12 ore diferenta una d alta...:-s ametelile si durerile d cap sunt reactii secundare ale pastilei...am patit'o si eu...:( sfatul meu e sa faca un2 teste de sarcina la 10 zile dupa ce a luat pastila, unul seara unu dimineata...si dk ies negative poti sta linistit...desi dupa 7-8 zile ar trebui sa ii vina...bafta !
0
12-05-2009, ora 14:51
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
pai e doar una singura :D. escapelle. mia zis farmacista k e doar una pentru k are dozaj ff puternic, adica cat pentru 2 :D. a 3-a zii dupa ce a luat pastila a zis k e ok nu o mai doare capul. joi vineri o sa fie o saptamana de cand a luat pastila :D
0
12-05-2009, ora 17:36
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
postinor si escapelle sunt cele mai sigure..postinor sunt 2..escapelle e una...asteptati si voi pana luni, si apoi sa faca test de sarcina k sa fiti siguri...:-s bafta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Efectele pilulei de a doua zi ar putea fi potențate de un medicament antiinflamator
  •