pastila omisa si contact sexual; sunt insarcinata?

27-07-2008
oana2kriss
Nu este medic/terapeut
oana2kriss
iau microgynon de o perioada buna de vreme, iar luna trecuta am facut pauza recomandata de medic.dupa ce am inceput folia, la a 6-a pastila am omis-oiar in seara respectiva am avut si contact sexual, iar el a ejaculat in mine. ziua urmatoare am luat si pastila normala si pe cea omisa pt ca prospectul de la microginon asta prevede mai nou, cu toate ca pe celalalt scria sa nu il mai iau pe cel uitat. exista riscul sa fiu insarcinata?si dupa cat timp pot fi sigura de lucrul asta? e indicat sa merg imediat la medic sau dupa cate zile?
AM NEVOIE DE RASPUNS URGENT VA ROG DIN SUFLET!
MULTUMESC ANTICIPAT!
6 comentarii
0
27-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
teoretic posibilitatea sa ramai insarcinata este destul de redusa pt ca pastilele nu isi pierd efectul asa repede din cate stiu!!o sarcina poate fi depistata dupa 2-3 saptamani de la contactul sexual cu pricina!!eu dupa 2 saptamani am facut un baby test si mi-a iesit pozitiv.si eu am folosit multi ani la rand microgynon si dupa ce nu am mai luat, am incercat sa raman insarcinata si abia dupa cativa ani am reusit!!asta a fost la mine...pt ca difera de la persoana la persoana
0
27-07-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
jaquelinne nush unde sa-ti mai las msj..numai mere nush, vr sa-ti multumesc pt sfaturi, ai mai multa experieta (dupa cum sp u ai un bebe sa-ti traiasca )...stiu k nu e un capat d lume, dar cum iti sp sunt l scl si n-as vr sa raman dupa akum si niciun caz sa fak avort...altadata voi fi mult mai atenta...multumesc
0
27-07-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
si inca cv (stiu k sunt cazuri rare ) dar cum e culoare dak iti vine peste sarcina ?
0
27-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
sincer nu stiu ce culoare are ciclul atunci cand iti vine peste sarcina pt ca nu am trecut prin asa ceva!!oricum alta posibilitate nu ai decat sa astepti vreo 2 sapt.si sa iti faci mai des teste de sarcina!!oricum nu cred ca ai ramas insarcinata!!numai bine!!
0
27-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
poti sa imi lasi mesaje si pe mailul meu -
0
27-07-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
ms mult...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul