Pastile de slabit - ce recomandati?

43 comentarii 1 2
0
08-02-2013, ora 16:32
cristian dumitrescu
Nu este medic/terapeut
cristian dumitrescu
Eu nu va recomand pastilele scumpe, am incercat, poate au rezultat dar doar pe moment.
Trebuie sa aveti grija de voi constant!

Exerciitii fizice, chiar si acasa/ parc, nu mai mult de trei mese pe zi, din care una bazata pe fructe, 8 pahare pe zi si ceva detoxifiante (Ceai Verde- f ieftin sau Lactobacolo si Fibrulina, care e mai scump si fff bun- -*).

Eu am slabit asa, din toamna de la 90 KG la 78, acum!

Succes!


(*modificat de admin)
0
11-02-2013, ora 11:25
georgiana30
Nu este medic/terapeut
georgiana30
Hornetica sunt perfect deacord cu tine ca dieta si sportul sunt esentiale in procesul de slabire, dar daca reusesti sa-ti ajuti organismul si cu alte metode atunci vei putea slabi mai rapid. Si da exista pe piata pastilelor de slabit foarte multe tipuri de medicamente. Esti deacord ca suplimentele in general functioneaza diferit in functie de organism?
0
12-02-2013, ora 08:42
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
Sunt de acord cu fibre, crom, spirulina...dar nimic ce scoate apa fortat sau accelereaza metabolismul.Una e suplimentul si alta ce zici tu.Nimic ce accelereaza metabilsmul nu e bun pt organism.De aici energie, putin somn.Cate nu ati incercat superslim sau alevia sau altele si ati observat starea de agitatie, pulsul grabit si 4 ore dormite pe noapte?
Imi pare rau..nu am cum sa mai sustin nici un produs de slabit desi eu am inceput acest topic cautand unul.
0
17-02-2013, ora 07:37
AndreaC
Nu este medic/terapeut
AndreaC
pana la urma am incercat Alevia dar sunt dezamagita rau de tot.singurul lucru de care imi parerau e ca nu se mai gaseste in farmacii slimero forte.era cel mai bun.dar am inteles ca nu se mai importa.pacat
0
20-02-2013, ora 11:36
dumi32
Nu este medic/terapeut
dumi32
Daca ati observat de la an la an exista cate o "isterie a pastilelor de slabit". Anul trecut a fost isteria cu acai, anul asta e isteria cu zmeura:). Zic asta pt ca am vazut ca mai sunt persoane care folosesc suplimnete cu acai. Se pare ca rezista bine produsele acestea. Cu toate astea tot le cumparam.
0
20-02-2013, ora 14:40
cristinadobre
Nu este medic/terapeut
cristinadobre
salutare tuturor! e prima data cand scriu pe un forum si sunt cam emotionata:), problema mea majora este ca am ajuns la uimitoarea greutate de 110kg, la o inaltime de 1, 80 si m-am speriat f tare am inceput de 2 sapt sa fac sala, cardio si sa tin oarecum o dieta evitand grasimi si dulciuri.bun cam asta despre mine, ideea e ca am nevoie de ajutorul vostru sa imi spuneti din experientele voastre ce pastile m-ar putea ajuta.care credeti ca e cea mai eficienta care are cel mai mare randament ca sa ma ajute macar acum la inceput.cu multumiri anticipate Cristina
0
07-08-2013, ora 16:45
alina280
Nu este medic/terapeut
alina280
Suplimentele ajuta foarte mult in procesul de slabire, dar e necesar sa faci si tu sport si sa mananci ce trebuie. Si eu in timpul curei pe care am facut-o cu acele suplimente am facut destul sport si am avut grija ce mananc. Fara grasimi, fara bauturi carbogazoase sau alte bauturi cu valoare calorica mare. Suplimentele trebuiesc luate exact cum sunt inscrise pe prospect si in caz ca iei 2 cutii nu se recomanda sa faci pauza. Banuiesc ca la fel este in cazul tuturor suplimentelor deoarece nu prea se recomanda sa se faca pauza intre.
Inca ceva !Daca eu am folosit ----------* si am mai dat jos din kilograme(cu dieta si exercitii) e posibil ca la altcineva reteta mea sa nu functioneze!

(*modificat de admin)
0
29-09-2013, ora 21:39
ciac
Nu este medic/terapeut
ciac
Buna, eu am folosit Regenon acum de 2 saptamani am terminat tratamentul si am slabit cu Regenon 17 kg. Ma simt bine nu am nici un fel de reactie adversa si analizele mia iesit bune. -*


(*modificat de admin)
0
01-04-2015, ora 10:08
rolandino
Nu este medic/terapeut
rolandino
Suplimentele pentru scaderea in greutate ajuta cu conditia sa faci exercitii fizice si sa tii o dieta adecvata.
Fara exercitii nu prea se poate slabi.
0
13-08-2015, ora 10:46
karina00
Nu este medic/terapeut
karina00
Scaderea in greutate e posibila cu conditia sa se faca exercitii fizice in fiecare zi. Acest efort facut zilnic e responsabil de arderea grasimilor. Un rol esential in procesul de slabire il are si alimentatia.
Alimentatia e extrem de importanta, deoarece kilogramele se acumuleaza doar daca avem exces in alimentatie.
0
29-10-2015, ora 09:55
denisaco
Nu este medic/terapeut
denisaco
Un nutritionist poate sa faca un program alimentar care sa aiba rezultatele scontate. Important e sa te tii de programul respectiv cu strictete.
0
01-11-2015, ora 00:25
Dianaa13
Nu este medic/terapeut
Dianaa13
Si eu sunt o inpatimita a dietelor...sau, ma rog, eram, pentru ca in prezent am ajuns la o greutate ok dupa ani de munca. Le-am incercat pe toate: dukan, rina, daneza, paleo, keto, visislim, alevia.. Slabeam 1-2-3 kilograme, puneam la loc de doua mai mult. Pana la urma m-am apucat zdravan de sport, merg la sala de 3 ori pe saptamana, am renuntat la dulciuri si paine, am luat si niste suplimente de la nanox (sveltax arde grasimile, omega 3) si am scapat de 10 kilograme in vreo 3 luni si ceva.. Deci se poate! Cu perseverenta, ambitie poate reusi oricine! Multa bafta fetelor!
0
06-03-2017, ora 09:57
anyca
Nu este medic/terapeut
anyca
Buna ziua am si eu o rugaminte mare la dvs !
Ajutati ma dati mi un sfat, am citit atatea pe internet ca numai stiu ce sa mai cred. Si teoria este una si alta este punerea in practica.
Un sfat de la un medic, cu suflet care se gandeste la sanatatea oamenilor. Care s-ar pune in situatia mea si poate a fost vreodata ca mine.
Am cumparata FItolife de pe internet si am inceput sa il iau, vreau sa stiu ce efecte poate avea asupra organismului meu,
Nu vreau sa imi distrug alte organe, sau sa mor peste 10 ani sau peste nu stiu cati, va rog ajutati ma!

Va multumesc anticipat
Cu stima Anyca
Adaugă un comentariu / răspuns
43 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.