Pata pe fese in zona penisului

29-12-2008
remus86
Nu este medic/terapeut
remus86
Buna ziua tuturor. De aprox 5 ani, mi-au aparut doua pete simetrice, pe ambele picioare in zona penisului (la "incheietura piciorului, partea interioara") sunt EXTREM de sensibile. Am ajuns sa ma scarpin cu zambetul pe buze si chiar cu obiecte foarte ascutine. Imi creeaza o placere puternica, pana in momentul in care devine dureros. E groaznic. E destul de urat (mai ales dupa ce ma scarpin, cand pielea devine rosie si umeda). Nu am observat mai putin par in zona respectiva. Se tot extinde, incet, incet. dupa 5 ani, s-a extins cam 6 cm inspre exterior, spre zona anala si in ultimul an, spre buric. parca cele doua pete ar incerca sa se uneasca.

DESCRIERE MAI AMANUNTITA: doua pete simetrice, in zona exterioara parca ar fi un inel, mai proeminent, cea mai puternica mancarime e chiar la incheietura, mancarimile apar in general dupa o zi de lucru, antrenamente, eforturi, transpiratie sau chiar dupa ce ma spal, de parca ar reactiona la umiditate.

Am tot vrut sa merg la medic, dar ma opreste ceva. Toti membrii familiei sunt medici si sunt tare jenat. Am facut teste de sange si urina si toate au iesit OK. La un moment dat, gasisem intr-o revista poze cu exact aceleasi caracteristici/simptome in articol, se recomanda ELOCOM, FULCIN, FLUOCINOLON. Dar nu am gasit nimic in dictionarul medical despre FULCIN si ELOCOM. FLUOCINOLON am incercat, parea sa aiba un efect, dar nimic concret.

Oricine poate da un raspuns concret, este rugat s-o faca. As prefera parerea unui medic, trimit poze daca e necesar.

Cu stima...
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.