Pata rosie in zona inghinala

11-07-2014
Ionel0511
Nu este medic/terapeut
Ionel0511
Sunt nou pe acest forum si imi cer scuze pentru eventuala neincadrare de categorie conform problemei mele in lista propusa de acest site. Sa trecem deci la problema mea. De aproximativ o saptamana mi-a aparut in zona inghinala doua pete rosii de dimeniuni aproximativ egale ( un roz mai accentuat ). Initial nu am dat importanta crezand ca totul se rezuma la purtarea prelunginta a lenjeriei pe caldura asta, transpiratia, frecare lenejeriei de piele. Practic am crezut ca va trece de la sine. Dar se pare ca nu a trecut, ba chiar parca e din ce in ce mai mare, se extinde spre exterior, sau doar eu am impresia asta, nu stiu sigur. Pata e destul de mare si are aspectul pielii abrazive, zgariate, nu stiu cum sa ma exprim, nu e fina ca restul pielii. Abia saptamana viitoare o sa am posibilitatea sa ajung la oras la un dermatolog, dar pana atunci as vrea sa stiu pana atunci daca presupuneti ce as avea. Nu am mancarimi sau orice altceva care sa ma incomodeze. Doar aspectul fizic e cel deranjant. Nu sunt activ din punct de vedere sexual. Observ ca sunt momemente cand nu este atat de accentuata ( dimineata cand ma trezesc, la dus si anumite situatii obisnuite, zilnice ). Ce imi sugerati? Multumesc de ajutor.
1 comentarii
0
13-07-2014, ora 16:29
Ionel0511
Nu este medic/terapeut
Ionel0511
Chiar nicio parere? Au trecut doua zile si absolut nimeni nu s-a pronuntat cu nimic. E chiar atat de greu? Nu cer un tratament vreau doar un posibil diagnostic. Observ ca altor subiecte s-au inghesuit mai multe persoane si chiar in acea zi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.