Penis ciudat

13-12-2010
f3rari
Nu este medic/terapeut
f3rari
buna, am 18 ani nu am inceput inca viata sexuala ma'm ferit.
am si eu o problema o zic fara jena, cam dau la laba cam de multe ori, si intr'o zi am vrut sa belesc capul si nu am mai putut mam tot chinuit si cand incercam imi plesnea pielea si curgea sange, inainte de asta mi se belea tot capul penisului deci nu am problema sa nu se beleasca tot, dar am problema asta de la prea multa laba :D ca asa e cand nu te apuci de sex :) sunt cam speriat pentr'u ca nu stiu din ce cauza nu se mai poate beli capul!

astept un raspuns!
13 comentarii
0
13-12-2010, ora 04:06
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
F3rari,

Masturbarea, după cum puteţi constata, vă afectează fizic. Dacă NU încetaţi să mai practicaţi acest obicei nociv, veţi fi afectat şi mentalo-psihic.
_
Consultaţi un medic urolog, pentru a-i expune problema cu penisul, pentru a fi diagnosticat şi tratat corespunzător.
_



Toate cele bune şi însănătoşire grabnică.
Cu respect şi iubire creştină,
Nick
0
13-12-2010, ora 07:50
f3rari
Nu este medic/terapeut
f3rari
alta metoda nu este?
0
13-12-2010, ora 09:48
f3rari
Nu este medic/terapeut
f3rari
deci prin ce ma refer la metoda, un tratament ceva, vreo alifie sau sa fac ceva anume.
asta mi se intampla cam de vreo 3 luni am crezut ca e ceva normal pana voi incepe viata sexuala dar ma'm gandi sa caut in legatura cu asta pe net., si am dat de acest site.

astept disperat un raspuns daca este vreo metoda sa o practic acasa, sau sa cumpar ceva alifie nush sunt disperat astept un raspuns!
0
14-12-2010, ora 12:15
f3rari
Nu este medic/terapeut
f3rari
hey da chiar nimeni nu imi poate da un raspuns?
0
15-12-2010, ora 20:26
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
F3rari,

Există un tratament! Eu v-am recomandat să consultaţi un medic urolog pentru a fi examinat şi diagnosticat.
Abia după diagnosticare veţi putea primi un tratament adecvat!
_
În practica urologică, în majoritatea cazurilor care se confruntă cu problema dvs., se recomandă utilizarea unguentului Dermovate, pe o perioadă de minim 2-5 sau 7 zile şi maxim 4 săptămâni.
Dermovate reduce rigiditatea pielii şi face suportabilă decalotarea; accelerează procesul de creştere a prepuţului şi conduce în final la decalotare normală şi spontană!
Mod de administrare: Se aplică o cantitate mică, în strat subţire pe zona afectată o dată sau de două ori pe zi, după spălare, NU mai mult de 4 săptămâni, repet, pentru cultura dvs. generală.
_
NU folosiţi acest unguent fără a vi se prescrie de către un medic urolog!
ÎNCETAŢI să vă mai masturbaţi pentru că problema dvs. se poate complica, una dintre cele mai mari complicaţii ajungând să se trateze prin intervenţie chirurgicală.
.



Toate cele bune!
Cu respect,
Nick
0
15-12-2010, ora 22:38
f3rari
Nu este medic/terapeut
f3rari
Da e exact cum ati spus dvs. este foarte rigid inauntru si de aceea nu permite decalotarea, unguentul daca nu te superi sa'mi mai dai un raspuns se aplica pe partea exterioara sau trebuie pe dinauntru!
Astept un raspuns!
0
16-12-2010, ora 00:21
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Se aplică pe partea exterioară, în principal.
_
Vă rog, consultaţi medicul, pentru că Dermovate vă va ajuta doar dacă suferiţi de stenoză prepuţială, nu şi dacă suferiţi de o afecţiune care are la bază o infecţie, de pildă.


Toate cele bune!
0
16-12-2010, ora 00:23
f3rari
Nu este medic/terapeut
f3rari
aaa nu e infectie, deci nu se decaloteaza numai din cauza aceasta m'am uitat intr'o zii si am observat ca e rigida partea pe dinauntr'u si din acea cauza nu se poate decalota deci nu e infectie ! nu am alte probleme doar ca e rigida atat tot!
0
16-12-2010, ora 01:01
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Ok, vă cred pe cuvânt.
Cu toate acestea insist, deşi risc să devin de-a dreptul pisălog: Consultaţi medicul!
_
Toate cele bune,
Nick
0
16-12-2010, ora 01:11
f3rari
Nu este medic/terapeut
f3rari
:) te inteleg, dar cred ca prima data voi incerca alifia si dupa aceea daca e ma duc sa consult medicul!
0
18-12-2010, ora 10:19
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
F3rari,

Dermovate NU se eliberează fără prescripţie medicală, în nicio farmacie din lume. Sunt slabe şanse să puteţi cumpăra unguentul, fără a beneficia de reţetă de la un medic, deşi, din păcate, în România orice este posibil.
Ca să fiu pisălog chiar şi în ultimul mesaj, cel puţin teoretic, consultaţi medicul :)
_
Numai bine!
0
22-12-2010, ora 03:31
f3rari
Nu este medic/terapeut
f3rari
Buna seara...
Revin si eu cu 2 intrebari daca se poate si 2 raspunsuri!
1.Dece e rigid cand vreau sa decalotez de la ce sa intamplat de nu mai pot decalota!
2.Daca as face sex cum e in acest moment rigid ce mi sar putea intampla?

Astept raspuns multumesc!
0
22-12-2010, ora 08:34
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimate domn F3rari,

1. Motivele pentru care penisul dvs. este rigid sunt sau pot fi deosebit de complexe, însă, în principal, rigiditatea provine de la MASTURBARE (masturbarea produce, în timp, stenoză prepuţială, adică o rigiditate excesivă a prepuţului şi o îngustarea a acestuia - rigiditate care produce un fel de fimoză, în unele cazuri chiar parafimoză, care face imposibilă decalotarea normală, cea lipsită de disconfort, durere, sângerare etc.).
SFAT de neignorat: Încetaţi să vă mai masturbaţi, iar simptomul acuzat se va diminua până la dispariţie.
2. Dacă aţi avea un raport sexual în starea în care se află penisul dvs., aţi avea toate şansele să vă produceţi leziuni însoţite de o hemoragie semnificativă, astfel că nu ar trebui să aveţi un astfel de raport, cel puţin NU până la tratarea problemei dvs.
Consultaţi medicul!
_



Toate cele bune şi însănătoşire grabnică.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Cu respect, dorindu-vă sărbători fericite,
Nick
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Decalotarea penisului
  •