penis curb spre stanga, normal, dar.

28-11-2009
mraduku
Nu este medic/terapeut
mraduku
buna ziua,
am tot fost complexat de faptul ca am penisul putin curb spre partea stanga dar documentandu-ma putin am vazut ca este ceva destul de normal ce afecteaza majoritatea barbatilor.

dar am vazut pe acest forum ca un Domn Dr a raspuns unui post astfel in care un baiat intreba daca e vreo problema daca penisul lui e curbat spre stanga:

"Daca palpezi sub pielea penisului, pe partea pe care se curbeaza, o regiune longitudinala indurata, ca o coarda, atunci ar fi bine sa consulti un medic"

daca trag putin de penis cand este in stare flasca ducandu-l la lungimea lui in stare erecta si palpez partea dreapta, simt tesutul moale care se umple cu sange in timpul erectiei, dar daca palpez partea stanga nu mai simt asa moale, simt ca o coarda de la radacina pana la gland. care poate fi problema daca simt acest lucru acolo?

mentionez ca nu am probleme de erectie, nu o deranjaza pe prietena mea in vreun fel, doar vreau sa stiu daca e totul in regula.

multumesc
6 comentarii
0
29-11-2009, ora 02:36
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimate domn,

S-ar putea să suferiţi de o formă incipientă a bolii Peyronie boală caracteritată prin induraţia plastică a corpilor cavernoşi (din fericire este benignă).
Consultaţi un medic urolog pentru un examen clinic!

Toate cele bune ;)


În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
29-11-2009, ora 15:04
mraduku
Nu este medic/terapeut
mraduku
si se poate trata cumva? sau poate provoca probleme? adica nu ma deranjaza cu nimic de 5 ani de cand fac sex, doar asa de aspect as vrea sa stiu daca se poate face ceva...
0
29-11-2009, ora 18:15
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimate domn,

Această condiţie medicală vă poate crea probleme, dar nu ştiţi cu certitudine dacă sunteţi afectat de ea, tocmai de aceea v-am rugat să consultaţi medicul urolog. Conduita medicală va fi aleasă de către medic.
Se poate recurge la tratament medicamentos, la intervenţe chirurgicală etc.

Toate cele bune!
0
13-03-2010, ora 16:40
Daniel_Radu
Nu este medic/terapeut
Daniel_Radu
Am avut si eu aceasta problema a penisului curb pana cand am aflat de Phallosan.Este un dispozitiv folosit pentru aceasta problema si care inlocuieste operatia dureroasa.Il port pe mine si acuma si sunt foarte multumit de rezultate.-*



(*modificat de administrator)
0
15-03-2010, ora 15:01
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Domnule Daniel_Radu,

Dispozitivul Phallosan NU poate trata o afecţiune precum boala Peyronie, poate (în acest caz) doar să fie obiectul unei ameliorări, ATÂT. Să fim serioşi, vă rog! Cum poate Phallosan să emolieze induraţia corpilor cavernoşi, cum? O fi el o alternativă non-invazivă, dar în cazuri tipice nu poate avea rezultate scontate. Vă rog cu respect, elucidaţi-mi acest mister. Mulţumesc anticipat!

Toate cele bune :)
0
02-05-2010, ora 23:18
paulll1
Nu este medic/terapeut
paulll1
de und imi pot comanda Phallosan
?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •