penis decalotat de tot si cand e in stare flasca si cand e in stare de erectie

11-08-2014
timid95
Nu este medic/terapeut
timid95
Am o nedumerire penisul meu este decalotat de tot si cand e in stare flasca si cand e in stare de erectie ar trebui sa ma ingrijorez ?

Ps: am 18 si sunt virgin
13 comentarii
0
11-08-2014, ora 06:37
timid95
Nu este medic/terapeut
timid95
Imi poate raspunde cineva cu experienta sau care a mai fost in situatia mea ? Nu de alta da sunt umpic agitat. ma tem sa nu am ceva probleme si nu vreau operatii si tot felu de chesti :|
0
11-08-2014, ora 13:01
A.M.G
Nu este medic/terapeut
A.M.G
daca nu ai alte simptome nu cred ca ai avea de ce sa te ingrijorezi, posibil sa aiba legatura cu ata penisului(posibil sa se fi rupt daca practici prea mult masturbarea )
0
11-08-2014, ora 13:10
timid95
Nu este medic/terapeut
timid95
Aalte simtome nu am nu ma deranjeaza nu am treaba si atza nu e rupta
0
12-08-2014, ora 01:42
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Problemele pot aparea atunci cand penisul este in erectie si faptul ca este decalotat complet il stranguleaza si incepe sa se umfle capul fii atent la asta, si doi sa speli bine zona de dupa piele in timpul decalotarii pt a nu se strange scame piele si sa se infecteze zona.
0
12-08-2014, ora 01:56
timid95
Nu este medic/terapeut
timid95
De mic asa e dar pana in prezent nam avut probleme dar am citit alte articole si ma pus pe ganduri si ma tem ca sa nu am ceva probleme pentru ca e tot timpu decalotat cat ca nu ma deranjeaza. Dar cu atza cum as putea scapa de ea ? Inafara de taiatu cu lama si mersu la doctor si de a face sex.
0
12-08-2014, ora 02:10
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
STII CE ESTE ATA? este un zgarci elastic taiatul cu lama este cea mai proasta alegere, la doctor ea se face ( la baiatul meu iam facut decalotarea la doctor) cu un instrument care o largeste si astfel se poate decalota sau sa o taie, dar cu timpul cand iti vei incepe viata sexuala activa ea se va largi singura.
0
12-08-2014, ora 02:18
timid95
Nu este medic/terapeut
timid95
Cu decalotarea penisului nu am treaba cum am spus si mai sus mie decalotat de tot si asa e tot timpu si cand e in stare flasca si cand e in stare de erectie si nu am nici un simtom de usturime sau iritatie sau stiu eu nu am nici o problema dar am citit pe net alte articole unde cica nu e bine sa fie tot timpu decalotat si ma pus pe ganduri sa nu am ceva probleme. Si cu atza nu am de gand oricum sa o tau cu lama nici nu ma gand la asa ceva dar vreau sa scap de ea si nu stiu cum.. dar nu vreau sa apelez la doctori sau sex
1
12-08-2014, ora 09:05
Popa Alexandru
Nu este medic/terapeut
Popa Alexandru
Daca momentan nu ai probleme, este okay ! Din cate vad la subiectul tau ai spus ca esti virgin. Daca te va deranja in timpul actului sexual ce il vei avea pe vitor, va trebui sa consulti un medic daca te deranjeaza, nu trebui sa fi agitat nu e o problema grava. La revedere
0
12-08-2014, ora 10:30
timid95
Nu este medic/terapeut
timid95
Multumesc domnu doctor
0
12-08-2014, ora 11:30
timid95
Nu este medic/terapeut
timid95
As maI avea o intrebare. Dece in fiecare dimineata am penisul in erectie si cand ma masturbez ma termin foarte greu dar cand o fact dupmasa ma termin repede
0
13-08-2014, ora 13:37
A.M.G
Nu este medic/terapeut
A.M.G
faptul ca dimineata e in erectie sunt semmne bune, ca sperma sa se produca zic eu ca sunt nevoie de ceva resurse. daca faci dimineata inainte sa mananci mi se pare normal sa fie mai greu.
0
14-08-2014, ora 14:26
Popa Alexandru
Nu este medic/terapeut
Popa Alexandru
Pe romaneste, dimineata corpul isi revina la realitate, deci este normal ca dimineata sa ai parte de o masturbare mai lunga. nu iti fa griji astea nu sunt probleme grave, doar incearca sa reduci masturbarea ca nu face foarte bine la organism, incearca sa iti cauti o partenera
0
01-06-2018, ora 22:42
GeoAG
Nu este medic/terapeut
GeoAG
am 16 ani si mi sa decalotat penisul...iar pielea care il acopera sta sub (capul penisului) si nu il mai acopera. ce pot face...asta e o problema ? capul sta uscat mentionez ca sta decalotat si in timpul masturbari si cand e in mod normal...
raspunsuri plz!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •