Penis nedezvoltat(sunt disperat).

22-01-2010
Andrei_help2
Nu este medic/terapeut
Andrei_help2
Buna ziua.Am 16 ani jumatate si am o problema mare, pot spune ca sunt disperat, in fiecare seara sunt depriamt si nu mai stiu ce sa fac, pur si simplu sunt distrus.Problema este ca penisul meu este nedezvoltat, cauzele le voi spune acum:
PE la 13 ani si jumatate am observat ca mi-au aparut niste vergeturi pe penis, imediat cand am dat cu mana am simtit si ca un fel de inel care imi optura penisul, intr-un cuvant am observat ca am fimoza.Problema este ca aceasta fimoza a aparut chiar in perioada de pubertate si astfel penisul meu nu a mai fost lasat sa se dezvolte in grosime, in lungime sa dezvoltat normal adica masoara 15 cm, dar grosimea este cam aceasi cu care m-am nascut, adica ca la un copil mic.Domnilor si doamnelor doctori sunt disperat, eu sunt un tip mai rusinos de felul meu si imi este rusine sa dezvalui acest secret parintilor mei, ce este de facut ca sa scap de fimoza, sau ca sa mi-se dezvolte penisul in grosime, mentonez ca in grosime il am la fel cum il aveam cand era mic, decat in lungime a crescut.Deci exista vre-o metoda ca sa scap de fimoza fara sa am operez?Va multumesc din toata inima.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •