Penis rosu

08-05-2007
Annonimmu
Nu este medic/terapeut
Annonimmu
Am si eu problema... de ceva vreme capul penisului este rosu... si pielea de pe capul penisului este mereu uscata.. am 18 ani... nu mi-am inceput viata sexuala... nu am mancarimi, dar ma deranjeaza ca am capul penisului rosu.. si as mai vrea sa mai adaug.. ca penisul nu este chiar asa de dezvoltat... ma refer grosime si marime... mi-e rusine sa merg la dermatolog, am fost la medicul de familie i-am explicat si mi-a dat un tratament... va rog sa ma ajutati cel mai mic sfat e bun venit. Va multumesc !
11 comentarii
0
09-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
De ce iti este rusine de dermatolog, iar de medicul de familie nu ??
0
10-05-2007, ora 00:00
Annonimmu
Nu este medic/terapeut
Annonimmu
La medicul de familie doar i-am explicat, la dermatolog trebuie sa ma dezbrac... nu stiu de ce imi este rusine :-(... imi poate spune ceva daca am vreo boala sau ? Mai mult ma tem ca penisul nu este foarte dezvoltat, ma refer la marima si grosime, este un complex pentru mine :(
0
10-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Eu cred ca ar fi bine sa treci peste aceste copilarii si sa mergi la un consult. Medicul dermatolog in niciun caz nu iti va face masuratori ale penisului si nici nu va face aprecieri referitoare la el, insa este foarte important sa vada exact cum se manifesta boala ta!
0
10-05-2007, ora 00:00
Annonimmu
Nu este medic/terapeut
Annonimmu
Asta este tot ce imi puteti spune ? Penisul in erectie are cam 14 cm. Dar nu cred ca este normal sa aiba culoarea rozalie... rosie... si are si niste cosuri (un fel) pe marginile capului penisului... o sa incerc sa merg la dermatolog... dar dvs ziceti ca e grav sau ? Sa stiu la ce sa ma astept, dvs cam ce credeti ca as avea, dupa toate cele spuse.nu am avut nici un contact sexual si asta este ciudat :(
0
11-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Avand in vedere circumstantele, adica faptul ca nu te-am examinat, cam atat pot sa-ti spun! Posibil sa nu fie nimic grav, insa eu nu ma pot pronunta pe nevazute!
0
14-05-2007, ora 00:00
corinutza_rodi
Nu este medic/terapeut
corinutza_rodi
lasa rusinea la o parte si mergi la dermatolog, e spre binele tau!
iar in legatura cu marimea... asta e cel mai putin important, sti cum e...mai bine calitativ decat cantitativ.corina
0
25-10-2010, ora 13:51
stefanfane
Nu este medic/terapeut
stefanfane
va salut.am si eu o mica problema mi so inrosit penisul si am niste mancarimi usoare si este umed. dupa o noapte de vis cu iubita.se poate sa-mi fi dat ceva fata vro boala si ea sa nu stie nu vreau sa-i zic ca sa nu o jignesc ca o fost cu alcineva.astept raspuns.multumesc anticipat.
0
25-10-2010, ora 22:17
Misu97
Nu este medic/terapeut
Misu97
anonimu uite..eu am 13 ani si de acum ceva saptamani am si eu penisul rosu n-am fost la doctor pentru ca pana la urma n-am mancarimi si "jetul nu mai e asa de salbatic"desigur ma cam irita putin ca e de o culoare ciudata dar poate fi o simpla faza a evolutiei pana la urma "Incurcate-s Caile Domnului"
0
25-10-2010, ora 22:18
Misu97
Nu este medic/terapeut
Misu97
stefanfane n-ai o problema ci simplu fapt ai un vis umed care apare cand corpul vrea activitate sexuala.
0
25-10-2010, ora 23:10
lazar891
Nu este medic/terapeut
lazar891
in urma actului sexual neprotejat, in repetate randuri cu aceasi persoana mi-au aparut niste bubite rosii pe preput si prezinta usoare mancarimi. oace ce sa fac?
0
26-10-2010, ora 11:18
stefanfane
Nu este medic/terapeut
stefanfane
mersi.Misu 97.de sfat asa credeam si eu ca nu am nimic.parca isi revine la normal pe zi ce trece
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •