Penisul meu miroase urat si ma simt obosit, va rog ajutati-ma...CER SERIOZITATE!!!

04-04-2013
UnOmModest
Nu este medic/terapeut
UnOmModest
Buna ziua, astazi as vrea sa va povestesc despre o problema care m-a macina de ceva timp.
Inca de la o varsta frageda, am inceput sa practic asa zisa, , masturbare", pe la 11 ani, atunci credeam ca aceasta boala este lucru normal dupa cum spun multi cercetatori sau alti oameni.Insa cu timpul fara sa-mi dau seama nu m-a afectat cinestie ce pana la varsta de 13 ani, ei bine atunci am realizat pentru prima data de ce este in stare acesta crunta boala ca altcumva nu o pot numi. Toata problema a inceput, cand din intaplare am intrat pe un site unde mai multe persoane dezbateau problema masturbarii, uni spuneam ca nu bine sa o faci deoarece vei pierde din putere, alti ca are legatura cu biserica, iar uni pur si simplu spuneau ca nu se intampla nimic, absolut nimic.
Eu, bineinteles citind toate comentarile lor radeam cu gura pana la urechi, nefiind in cunostinta de cauza.
Apoi pe la 14 ani m-am hotarat, sa merg la sala deoarece imi doaream sa arat cat mai bine, ACUM PRESUPUN CA V-A VETI INTREBA CE LEGATURA ARE ASTA CU SALA SI MA VETI CREDE NEBUN, EI BINE DACA SUNTETI ATENTI LA POVESTEA MEA VETI INTELEGE DE CE ARE LEGATURA SI CARE ESTE DEFAPT PROBLEMA MEA. Pentru ca sperma este alcatuita din urmatoarele elemente:vitamine (adica tot ceea ce mancam si cu ce ne hidratam) si presupun ca stiti si voi din ce este alcatuita sperma.
Eu am vrut sa fac sala dar nu aveam rezultate din cauza ca ma masturbam, pentru ca din moment ce vrei sa te apuci de un anumit sport si vrei sa fi in forma, eu stiu ca iti trebuie energie iar energia nu o vei capata din AER. Deci intr-un cuvant eram un DPENDENT, iar din pacate sunt si in continuare.
Aceasta descriere a fost doar inceputul povestii mele si as vrea va rog frumos sa nu va amuzati pe seama asta, pentru ca numai eu stiu prin ce am trecut, insa urmatoara mea problema este urmatoarea:
Acum, doua saptamani am intrat intr-o depresie si din nefericire iar m-am apucat iar de masturbare, iar de doua saptamani in coace o fac zilnic, tin sa mentionez ca acum 5 zile am facuto de aproximativ 3 ori in aceeasi zi, iar apoi m-a durut foarte rau capul si burta ma simteam foarte rau, parca eram o fosila.
Acum apare marea problema pe care as vrea cu ajutorul vostru sa o rezolv, si anume:
Culoara penisului meu, a devenit alba iar iar capul penisului este mereu moale, si ejaculez in loc de sperma un lichid incolor la fel ca apa, parca ar fi apa, si parca are miros de detergent sau branza stricata dar sa stiti ca nu am candidoza, si nu mi-au aparut bube pe penis sau ceva de genu. Iar eu stiu ca sperma trebuie sa fie albicioasa si groasa la mine este inversul de cateva zile nu este nici albicioasa nici groasa si nu stiu ce sa mai fac insa cred ca daca nu voi mai pierde noptile, ma voi odihni si hidrata mai mult, nu voi mai avea probleme, si bineinteles daca nu ma voi mai masturba, cel putin aceasta este parerea mea.Insa acum 2 samptamani inainte de a ma masturba nu am avut o astfel de problema cu penisul ba din contra era puternic, numai ca acum a aparut problema si sunt disperat. Si inca ceva, ma spal zilnic in zona genitala, pana si capul penisului dar tot acelasi miros are, tind sa cred ca de la prea mult stres acum astept si parerile voastre.
Sper ca raspunsurile ce vor urma sa fie cat mai concrete, si cat mai serioase desigur.
Multumesc.
PS: Am 17 ani.
2 comentarii
1
06-04-2013, ora 01:08
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Domnule draga, in primul rand, trebuie sa aprofundati gramatica limbii romane :) Ajutati-ma are cratima :)) Se pare ca suferiti de onanism cronic :)) Este evident ca sperma isi schimba consistenta, devenind "apa chioara", daca este stoarsa/mulsa zilnic, de cateva ori pe zi:))) Cred ca penisul dumneavoastra este sleit de puteri si are nevoie de o vacanta :) Cat despre hidratare, ar trebui sa tineti cont de faptul ca ejacularea presupune un efort fizic si psihic deloc de neglijat. In momentul ejacularii se pierd proteine, microelemente (Zinc), vitamine si apa. Ar trebui sa le inlocuiti repede cu altele si pentru o viata sanatoasa, sa mai cititi din cand in cand si cate o carte. Aveti grija sa nu alegeti o carte cu tenta erotica pentru ca asta poate duce la masturbare :). Va sugerez Morometii de M. Preda sau Descult de Z. Stancu. Si de ce nu, Amintiri din copilarie :))
0
01-06-2013, ora 13:51
Amalia0112
Nu este medic/terapeut
Amalia0112
Parerea mea este ca penisul tau este "suprasolicitat". In momentul in care te masturbezi de numeroase ori culoarea spermei se schimba si devine transparenta, nu mai ramane alba tocmai din cauza numeroaselor ejaculari. Cat despre culoarea alba a lui, nu imi pot da cu parerea dar consider ca este tot de la acest "efort fizic" pe care il faci(masturbare). Incearca sa iti gasesti o activitate mai sanatoase care sa nu iti puna in pericol sanatatea pentru ca inca esti tanar si cred ca vei mai avea nevoie de el. Gaseste o ocupatie care sa te faca sa uiti de acest viciu, pentru ca viciu se numeste.Da-i o pauza de 2-3 saptamani si cauta o prietena si incearca sa inlocui masturbarea cu ceva mai..real.(intelegi tu). Daca problema nu se rezolva recomandat este si acum si atunci sa consulti un medic, care sigur iti va prescrie un tratament dar deasemenea este posibil sa iti recomanda sa faci o vizita la psiholog.Nu este rusinos, din contra, te ajuta sa depasesti aceste momente si traume pe care le suferi. O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • 5 metode de a învinge oboseala
  • Primul test de screening pentru depistarea oboselii cronice
  • Sportul și psihoterapia ameliorează oboseala pacienților cu cancer
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Mă simt obosit deși am dormit bine - cauze posibile
  •