pentru d'l flueraru!

05-06-2011
rafos
Nu este medic/terapeut
rafos
Buna ziua domnule doctor. In urma cu cateva zile v'am trimis pe mail niste poze in care erau prezente imflamatii ale faringelui..destul de mari + acude de durere roseata s.a.m.d. Fac de 1 saptamana gargara cu cea de galbenele (caci am facut si cu musetel si am inghitit o gura si pe urma am avut arsuri uluitoare).de 2 ori pe zi imi folosesc 2 pufuri de bioparox.sug Propol2 si Homeovox. Pentru reflux iau in continuare Nexium 20 mg 1 pe zi.gastrofait si sab simplex :). Arsuri? Nu prea...decat usturimea aceasta in gat si roseata care persista chiar pe faringe.am facut si un exudat faringian ca cu siguranta va iesi negativ datorita faptului ca de la primele 3 pastile de nexium incepe sa se diminueze. Dar ce sa fac in continuare cu faringita aceasta ca ma dispera...ma ustura in gat e congestionat...ma dor si urechile...e uscat...si ma dispera si cand beau apa.intrebarea mea este.aceasta faringita cronica se poate vindeca vreodata? Ca ma gandeam, ca s'ar putea vindeca doar daca se diminueaza sau neutralizeaza refluxul...ceea ce se si intampla de cand iau nexium. Astept sfaturi domnule doctor. Va multumesc din inima, stiu ca mereu m'ati ajutat. Multmumesc inca o data.
1 comentarii
0
07-06-2011, ora 13:52
rafos
Nu este medic/terapeut
rafos
P.s: Acum dupa 4 zile de nexium gatul meu s'a transformat din rosu in roz.doar ca intre nas si "omuletz" mai este rosu...acolo chiar nu stiu cu ce sa ajung daca ma puteti ajuta Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.