Pentru ingrasare

09-02-2010
remusd
Nu este medic/terapeut
remusd
As vrea sa-mi spuneti si mie niste produse care intr-adevar merg...
Fara treburi "super-naturiste"..."homeopate" etc...
Un produs care se gaseste-n farmacii si care te ajuta sa castigi in greutate pe langa vitamine..
Ceva supliment nutritiv pe care medicii il recomanda persoanelor care vor sa castige in greutate...
As vrea sa aflu strict parerea unui medic care se pricepe in legatura cu astfel de probleme.
Am 1.80 si 59-60 de kg...as vrea sa iau in greutate pana la 10kg...
va multumesc anticipat.
3 comentarii
0
10-02-2010, ora 02:29
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Neaţa

Ideal ar fi să vă faceţi un control medical general, pentru a exclude probleme de sănătate care pot produce dezasimilaţii/malabsorbţii, accelerări metabolice, dereglări hormonale, etc. (sindrom hipoanabolic, hipertiroidie, sindrom de malabsorbţie produs de o avitaminoză A, etc.).

Sugestie: Nutrifort administrat conform prospectului aferent produsului + Bioperină (2 capsule pe zi, una dimineaţa şi una seara).
Toate cele bune!
P.S. Aţi precizat că doriţi cu stricteţe părerea unui medic. Îmi cer scuze, nu sunt medic. Iertaţi-mi imixtiunea.

În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
12-02-2010, ora 05:15
Coolio
Nu este medic/terapeut
Coolio
Vrei sa iei in greutate??? simplu, eu aveam 18 ani 1.73 si doar vreo 50 de kg. acum am 1.75 si 75 de kg.
pasul 1: mananci cat cuprinde, orice mananci pana nu mai poti. cand am zis orice, m-am referit la orice paine cat cuprinde, sunca, carne de porc. ce ai in frigider
pasul 2: dupa 2 ore. mergi la sala, incepe antrenamentul crescand dificulatatea lor in mod treptat;
pasul 3: imediat dupa ce ai venit de la sala 250 - 300 de grame de carne de pui/ vita/ porc/ peste + 3-4 oua fierte + 500 ml lapte
Daca te tii de treaba, dupa ce vei venii obosit de la sala si mort de foame o sa mananci mult mai mult, eu dupa ce veneam de la sala si ajungeam acasa, eram spaima frigiderului, tot ce gaseam mancam. In vreo 3 luni de zile vei lua destul in greutate.

Poti sa folosesti si diverse substante proteice la sala, eu unul nici macar nu am degustat asa ceva, tot necesarul de proteine il luam din mancare, iar vitaminele din fructe.

Inca o metoda de a lua in greutate, mai neortodoxa si ceva mai nesanatoasa, dar exista... mananca frate dupa ora 1 noaptea, si mananca ceva de genul fast-food, cartofi prajiti, hamburger... sigur te ingrasi, dar nesanatos si NU ITI RECOMAND.
=
0
13-02-2010, ora 17:59
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Supraalimentaţia nu este indicată, pentru că măreşte riscul de producere a unei hipotonii a sfincterului cardia, sfincterul inferior al esofagului, ceea ce ar produce cel puţin reflux gastro-esofagian recurent sau boală de reflux gastro-esofagian (BRGE), cel mult, chiar "blocaje" (sindrom dispeptic, dislipidemie (de exces, nu de deficit), hiperproteinemie, vitalitate scăzută, sindrom de oboseală (acută sau cronică, dar mai mult de formă acută), hipertensiune arterială, hiperglicemie, etc.).

Sugestie: Consultaţi un medic nutriţionist şi unul homeopat. Nu vă supraalimentaţi, pentru că veţi regreta în decursul a câteva luni, maxim câţiva ani.
Supraalimentaţia (abuzul alimentar) poate chiar să modifice foarte grav metabolismul şi să inverseze starea - poate să producă obezitate, atenţie!


Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: