Pentru prima data... nelamurire

24-06-2007
just.fetitza
Nu este medic/terapeut
just.fetitza
Am si eu o mare mare nelamurire...si as vrea sa ma dumeriti...am facut-o pentru prima data...si prietenul meu nu a ejaculat in mine...exista sanse sa raman insarcinata?va rog ajutati-ma sunt disperata.
19 comentarii
0
07-07-2007, ora 00:00
chelu
Nu este medic/terapeut
chelu
Daca nu a ejaculat de loc nu este nici o problema. Sarcina apare abia cand spermatozoizii ajung in vagin, deci cum el nu a ejaculat inauntru nu ai cu sa ra mai insarcinata.
Tu de unde sti k el nu ejaculat in tine makr un pic?
A folosit prezervativ?
0
08-07-2007, ora 00:00
just.fetitza
Nu este medic/terapeut
just.fetitza
pai nu a folosit prezervativ dar...nu a ejaculat in interior...am vazut asta... si a zis k nu si-a dat drumul in mine
0
12-07-2007, ora 00:00
mamicaluidavid
Nu este medic/terapeut
mamicaluidavid
Puitutz!! Coitul intrerupt nu e o metoda de contraceptie sigura. De ce nu folositi voi prezervativ, ca sa stai linistita ca totul e bine. Din cate stiu eu, avortul la varste fragede e foarte riscant.
0
21-08-2007, ora 00:00
auran
Nu este medic/terapeut
auran
Faptul ca nu a ejaculat nu inseamna ca nu poate aparea o eventuala sarcina. Mai documenteaza-te> exista acele picaturi care apar pe penis si care contin spermatozoizi, este drept ca intr-o cantitate mica dar, sunt.
Ai mai multa grija pe viitor
0
28-08-2007, ora 00:00
just.fetitza
Nu este medic/terapeut
just.fetitza
Mai am o problema... daca in timp ce am facut dragoste el a ejaculat putin inafara si dup-aia m-a penetrat fara sa se stearga este posibil sa fi ramas gravida?si dak da va rog spuneti-mi rpd va imolor ce e cel mai bine sa iau ma refer la pilula de a 2-a zi.va rog:((
0
28-08-2007, ora 00:00
just.fetitza
Nu este medic/terapeut
just.fetitza
Cineva mi-a spus ca daca imi incep viata sexuala sa tin minte k nu pot ramane insarcinata in primele 5 zile dupa menstruuatie...est e adevarat? ca sa stiu si eu va rooog:-s
0
28-08-2007, ora 00:00
Raymond
Nu este medic/terapeut
Raymond
pt prima intrebare.raspunsul este DA pt ca nu sa sters a ramas o cantitatte mica sigur de spermatozoziizi pe penis...deci e clar situatia. 9si chiar daca il stergi nu ajunge pt ca poate ramane pe ureter si sa iasa dupa penetrare...si stii ca numai o picatura de lichid seminal poate contine milioane de spermatozoziizi)
Iar a doua.pai dupa cunostintele mele nu este asa ceva ca nu poti ramnane insarcinatat in primelel 5 zile nicii cauza nu stiu, de ce nu ai ramane..?.asa ca am mai citit ca sa fiu si eu sigur si uite rezultatul. "in zilele din jurul menstruatiei si in timpul menstruatiei probabilitatea unei sarcini este scazuta dar in nici un caz nu se poate vorbi de siguranta deplina, de probabilitate zero. Numai in cazul in care unul dintre parteneri sufera de infertilitate nu se poate pune problema unei sarcini." deci poti ramane insarcinatat in fiecare zi din luna si an.asa ca atentie.sau bafta..:)
0
29-08-2007, ora 00:00
just.fetitza
Nu este medic/terapeut
just.fetitza
mai amo rugaminte.ce e bine s ai-au k pilula de a doua zi?ma duc la farmacist sa intreb?va rog...trebuie neaparat...nu as vrea sa ajung la avort:-s.va implor:*.Nu stiti kt de mult va multumesc pt aceste raspunsuri.sunteti cei mai tari
0
29-08-2007, ora 00:00
Raymond
Nu este medic/terapeut
Raymond
pai postinor foloseste lumea din cate stiu...sii eu adicA PRIETENA A FOLOSIT DE 2 ORI SI NU AM AVUIT PROBLEME
0
29-08-2007, ora 00:00
Raymond
Nu este medic/terapeut
Raymond
treaba e ca ai cam depasit limita cred io..pt ca se administreaza cu cel mult 72 ore de la act sexual, eficienta fiind cu atat mai mare cu cat mai repede se administreaza.asa ca grabestete
0
04-09-2007, ora 00:00
anduta87
Nu este medic/terapeut
anduta87
just.fetitza.lasa-mi id-ul tau de mes sa vb...te rog
0
05-09-2007, ora 00:00
just.fetitza
Nu este medic/terapeut
just.fetitza
sefa_sefa123
0
11-10-2007, ora 00:00
cristal_tears
Nu este medic/terapeut
cristal_tears
c o rezolvat fata asta pana l urma?am citit undeva k pilula d a 2-a zi o poti lua o sg data p an...e adevarat?
0
21-12-2007, ora 00:00
io456
Nu este medic/terapeut
io456
:(( hey help:(
am aceasi problema ca si just.feitza si eu am facuto cu prietenul meu dar nu a ejaculat in mine.Mia spus de mii de ori fiindca eram speriata.El a mai facuto asa..cu exa ssi nu sa intamplat nimic oare.:9 s epoate intammpla acum ceva :(( plz...cineva care stye sami lase idu plz
0
21-12-2007, ora 00:00
io456
Nu este medic/terapeut
io456
va rog sami raspundezti sunte foarte speriata..El mia spus sa stau linistita din moment ce nu a ejaculat in mine nu se poae intampla nimik:( ji mai amo nelamuriepe acele analize care iti vin in posta se poate vedea daca mai esti virgina..??? multi au spus ca nu..pt ca astanu are nici o legatura cu.dezvirginarea.:( plz raspundetimi si mie.sunt foarte speriata
0
22-12-2007, ora 00:00
anduta87
Nu este medic/terapeut
anduta87
io456, stai linistita, cu analizele care iti vin prin posta de la minist sanatatii nu se va vedea nimik, pt k cu acele analize, te duci la medicul de familie si el te trimite la un laborator de analize gratuite, unde iti ia sange si te pune sa duci si putina urina, pt analize.deci interesul analizelor este sa vada dak ai vreo boala mai naspa...sau in general vreo boala...asa k nu tine de virginitate.stai linistita.iar cu faza cealalta, iati 1-2 teste de sarcina...sa fii mai sigura...bafta
0
01-01-2008, ora 00:00
just.fetitza
Nu este medic/terapeut
just.fetitza
va rog imi puteti da si mie un raspuns?daca ma duc la ginecolog...prin acele rezultate...s-ar "gasi dovada" ca nu ma sunt virgina? pt ca nu i-am putut spune inca mamei mele...desi avem o relatie f apropiata :) va rog dati-mi si mie un raspuns >:D< multumesc o zi buna si LA MULTI MULTI ANI SANATOSI!!!
0
31-01-2008, ora 00:00
Bodu
Nu este medic/terapeut
Bodu
:))baa...e tare ma.!!!!=))))))))

ascultati sfatul lui Karnat...si dak va e scarba...FOLOSITI PREZERVATIVUL!!!
0
12-05-2008, ora 00:00
gologan
Nu este medic/terapeut
gologan
si eu am cam aceiasi problema.faza e ca la mine inca se mai ridica...dar totusi...e o problema cu erectia...nu e cum tre sa fie...e ca un lichid...trasparent...nici nu stiu ce pot sa fac...si asta o cam am de vreo 2 3 sapt...nush ce o fi ore eu tot zic ca e ceva temporar...faptul cred ca vine de la lipsa de sex...eu sunt plecat din tara...si tinand cont...ca tot timpu lipsa actului sexulual...cred ca si de aici vine sau eu totusi invinovatesc faptul ca am baut coca cola in exces...cativa ani foarte buni...am o sapt de cand mam lasat...acum am si o prietena...de cam 3 luni de zile...dupa un timp cam lung fara acte sexuale...si dupa acest timp..am ajuns cu aceasta fata la sex...de atunci am constat ca erectia nu e cum tre sa fie...eu inca mai ast iau vitamine etc...sunt momente cat totul functioneaza asa cum tre dar cate o data...nu e normal...va rog mult sa ma ajutati...am mai lasat un coment...pe forum pe pagina home.am doar 20 de ani va rog mult sa ma ajutati...ms mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •