perfect in pat, dar interzis.

14-11-2010
user36146
Nu este medic/terapeut
user36146
fetelor...:(...am o mare problema! spus in cateva cuvinte despre ce e vorba...am o relatie cu iubitul meu de multi ani, dar intotdeauna am simtit ceva pentru fratele lui. problema e ca nu am mai reusit sa ne ascundem, nici unul dintre noi, si ma intalnesc cu el, cu frate-su!stiu ca nu e bine, daca e sa gandesc, dar inima mea e innebunita dupa el, il iubesc cu adevarat.imi pare rau ca s-a intamplat asta dar nu m-am putut opri pentru ca am tinut in mine prea mult timp sentimentele astea!el imi raspunde, imi spune ca ma iubeste, m.am culcat cu el, este super!! nu stiu ce sa fac, cum sa reactionez, sa merg in continuare asa, sa ma opresc aici?? sunt derutata tare si sufar pentru ca nu sunt implinita, il iubesc enorm dar nu pot fi cu el! il iubesc atat de mult incat sunt in stare sa stau toata viata cu iubitul meu actual numai ca sa fiu aproape de fratele lui! ce sa fac?????e bine ce fac acum?daca iubesc cu adevarat am sa fiu judecata pentru ce fac??!sunt derutata tare, ajutati-ma.
5 comentarii
0
15-11-2010, ora 03:24
ruby21
Nu este medic/terapeut
ruby21
Dupa parerea mea, , gresesti, normal e doar o parere, in primul rand te ai gandit la inima prietenului tau?daca va afla acest adevar?sau te gandesti doar la tine?, in al 2 rand din moment ce il iubesti pe frateso la ce mai stai cu prietenul tau?spui ca ai fi in stare sa stai toata viata cu prietenul tau numa sa fii apoape de fratele lui, adika tu daca te ai desparti de prietenul tau, nu te ai mai intalni cu frateso?atunci te ai intrebat daca el te iubeste sau nu?inteleg ca tu il iubesti dar nu se face asa ceva, in prmul rand stai de vorba cu fratele lui vezi ce spune si el, si apoi decizi, dar indiferent de ce spune el, daca tu nu iti mai iubesti prietenul nu are rost sa stai cu el...pentru ce?la un moment o sa simta si el aceste lucruri, chiar vrei asta?eu iti doresc sa clarifici situatia si sa fie totul bine atat pentru tine si pentru toti, nu e de judecat aceasta problema, pentru ca orcui ni s ar putea intampla orcui, dar cand te implici intro relatie de genul asta trebuie gandit nu doar actionat cu inima, ca inima nu stie multe, e usor credula,...pentru ca la sfarsit tot tu vei avea de suferit, in locul tau as vorbi cu fratele lui, daca el te ar fi iubit in primul rand si ar fii dorit sa stea cu tine, nu sa devina al 2lea, te ar fii vrut doar pentru el, stiu ca sunt mult prea directa, dar incerc doar sa te ajut, stii cum e mai bn sa sufar un an decat 10, cred ca nici tie nu iti place aceasta stiuatie, ai grija de tine, si cand vei decide spunene si noua ce ai facut.te pwp
0
15-11-2010, ora 09:42
user36146
Nu este medic/terapeut
user36146
multumesc ca mi-ai raspuns ruby, ma asteptam la pareri de genul asta, pentru ca si eu ma pun pe de o parte si de alta situatiei! sunt o persoana puternica, dar baiatul asta e slabiciunea mea, ma soarbe de putere, pur si simplu nu-i rezist, nu ma pot controla in fata lui, si lucrul asta ma oftica destul de mult!il simt si in cele mai mici capilare ale corpului meu, simt cum imi merge prin vene, nici nu stiu cum sa ma exprim ca sa intelegi cat de mult inseamna pentru mine! iti dau dreptate prin ce mi-ai spus, m-am gandit si eu la lucrurile astea dar parca nu le vad, cand vorbesc cu el despre asta, si imi raspunde, imi taie orice indoiala! baiatul asta ma termina si gata, si tare mi-e teama ca nu am puterea sa pun punct, nu pot, simt ca nu pot, ma doare numai cat ma gandesc ca s-ar putea intampla. nu stiu ce am sa ma fac eu, nu am cu cine sa vorbesc pentru ca ma feresc chiar si de prietena mea, ma simt ca intre doua lumi, si sunt neimplinita, sunt chiar trista ! si abia acum inteleg cu adevarat cat e de placut ce-i interzis :(
0
15-11-2010, ora 22:01
ruby21
Nu este medic/terapeut
ruby21
incerc sa inteleg prin ce treci, si foarte bine faci ca nu ii spui nimanuia nici macar celei mai bune prietene, am realizat si eu ca nu exista prieteni in ziua de azi, foarte rar sunt si daca chiar gasesti un prieten bun trebuie apreciat, mai bn asa spui la un strain care nu te cunoaste si e totul in regula, ma gandesc ca il iubesti mult din moment ce faci aceste chesti si iti este foarte greu, ce pot sa zic, fai ce iti dicteaza inima, dar cum ti am zis nu poti sa stai o viata asa, chiar nu stiu ce as putea sa iti spun sa te aline, sa te ajute, mi ar place sa stam mai mult de vorba ar fi mult mai bn, uite imi voi face un id doar ptr u, imi voi face id ca userul de aici, de pe cont, ast sa vb acolo, te pwp si ai grija de u:*:*
0
17-11-2010, ora 04:19
user36146
Nu este medic/terapeut
user36146
ruby, zilele astea m-am gandit mult la ce mi.ai zis, chiar daca eu gandisem lucrurile astea anterior, si ma descurajez incontinuu!ne-am intalnit si l-am intrebat daca ar avea ocazia sa se culce cu o alta(una care il tot suna, si el imi spune ca a iesit de 2 ori cu ea la cafea si atat)ar accepta sau ar refuza-o pe fata, iar el mi.a raspuns( e sincer cu mine si recunoaste daca vorbeste cu alta fata sau daca se intalneste cu ea, s-a intamplat o singura data de cand tinem noi 2 legatura si a recunoascut) ca nu stie ce sa imi zica, ca depinte cum reactioneaza pe moment, poate ca da poate ca nu! raspunsul m-a intristat enorm, sincera sa fiu.daca ma iubea nu avea cum sa isi doreasca sa fie cu alta, sau sa actioneze dupa reactie de moment! el se simte bine cu mine si atat.poate e ceva mai mult dar nu e iubire, o vad si ma doare enorm, ma gandesc cum poate a ma minta in felul asta, sa ma faca sa il iubesc, sa ajung sa fiu dispusa sa fac orice pentru el, iar el sa ma raneasca in halul asta! ma simt ca o fetita credula, care iubeste si care accepta toate greselile pe care le face el numai pentru ca il iubeste... si nu pot face nimic
0
29-03-2011, ora 20:56
utilizator_97952
Nu este medic/terapeut
utilizator_97952
El ar trebui sa se gandeasca ca isi raneste fratele in sensul ca ii fura iubita si nu numai, . E o situatie dificila...puteti sa vorbiti amandoi cu el si sa ii spuneti ca va iubiti, si cel mai bine e sa ii spui cat mai curand pentru ca e mai rau sa afle din gura altcuiva pentru ca sa nu sufere prea mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici