personalitate dubla

21-10-2008
violeta.bianca
Nu este medic/terapeut
violeta.bianca
Am 22 de ani si am avut o experienta neplacuta din punct de vedere sentimental. As vrea sa ma ajutati spunandu-mi cum se manifesta aceasta tulburare denumita personalitate dubla. Am vrut sa am o sursa sigura de informare si din aceasta cauza am apelat la forumul dumneavoatra. Mi-ar fi de mare folos daca as stii unde sa ma documentez.
Va multumesc
3 comentarii
0
21-10-2008, ora 14:16
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
http://en.wikipedia.org/wiki/Multiple_personality_disorder uită te pe linkul acesta...
0
21-10-2008, ora 21:32
alessia5158
Nu este medic/terapeut
alessia5158
Intra pe www.google.ro si tasteaza in casuta de cautare Tulburare de identitate disociativa si vei gasi o "gramada" de informatii despre ac. afectiune pe care tu o numesti personalitate dubla.
0
06-12-2008, ora 12:12
deter83
Nu este medic/terapeut
deter83
buna violeta si eu sunt in aceeasi situatie..iti dau id-eul meu, daca doresti sa vb...-
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul