pete albe rozalii(posibil ciuperca)?

26-01-2009
anastacia
Nu este medic/terapeut
anastacia
buna, am descoperit de curand acest site, din disperare de cauza.De ceva timp adica aproape un an, am descoperit ca am o pata undeva pe gat intre ureche si par!Cum se manifesta, vara la expunerea la soare se face roz si portiunea ramane aspra si am mancarimi putin usturatoare pe portiuni mai mari decat pata! Am fost de curand la un dermatolog care mi-a prescris o crema BIAZOL dar care din pacate nu da rezultate, urmez tratamentul de apr. o luna!Mi-e teama ca pata sa va extinde mai mult si mai tare mi-e frica sa nu se extinda si pe fata! multumesc
2 comentarii
0
26-01-2009, ora 16:54
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti .Mihai Bravu 444
Dr. Akram Salem
s ar putea sa aveti pitiriazis versicolor.de obicei este recidivanta.adica se vindeca si se reface la loc dupa anumita perioada.si scopul nostru este ca acea perioada sa fie cit mai lunga.exista mai multe scheme de tratament, in functie de extindere si de cit de des va apare
0
26-01-2009, ora 20:24
anastacia
Nu este medic/terapeut
anastacia
D-le doctor, in primul rand vreau sa va multumesc pt raspuns sunteti fff amabil!! Vreau sa mai adaug ca in urma cu vreo 7, 8 ani am avut ceva asemanator pe spate si atunci am primit un tratament perparat in farmacie dar nu mai tin minte compozitia, care sa dovedit a fi eficient!!! Imi puteti spune mai exact ce ar trebui sa folosesc?Mentionez ca nu ma aflu in tara, daca credeti ca puteti sa-mi prescrieti ceva de la distanta a-r fi ideal, poate reusesc sa gasesc si aici(germania), multumesc mult!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.