Pete maronii pe fata | Forumul Medical ROmedic

Pete maronii pe fata

19-04-2008
liuka20
Nu este medic/terapeut
liuka20
In urma unor cosuri pe fata(3-4), mi-au ramas niste pete maronii, iar in zona inginala la fel, numai ca aici din cauza unor fire de par crescute sub piele.As vrea sa stiu cum sa scap de aceste pete, daca este vreun unguent ceva..astept raspuns!!!
12 comentarii
0
21-04-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Petele maronii apar frecvent dupa leziuni inflamatorii. Ele dispar in timp sau prin expunele la soare.
0
21-05-2009, ora 18:00
poisson13
Nu este medic/terapeut
poisson13
si eu sunt in situatia ta , ba mai mult din cauza ca imi pensam mustata , anul acesta in regiunea subnazala a aparut o pata extrem de inestetica maro, exact ca o mustata.ma deranjeaza enorm si nu am idee ce sa fac.
petele de pe fata sau in regiunea de mai jos au trecut de la sine dupa ce am stat la soare si m am bronzat a.i. nu sunt atat de evidente. in schimb _ mustata_este abjecta si incep sa ma simt ff prost , de parca as fi extraterestru(((
rog ajutoorr sunt deprimata si este grav((((
multumesc
0
24-05-2009, ora 22:18
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ar trebui aplicate pe fata creme protectoare pentru ultraviolete si incercata o depigmentare a "mustatii". Mergeti la un dermatolog sa va sfatuiasca ce sa faceti.
0
27-05-2009, ora 14:00
cristina2002
Nu este medic/terapeut
cristina2002
Exista un gel la Forever Living Products special pentru petele de pe fata si corp. Daca va intereseaza, iata id-ul meu : cristina_petrescu2002. Bafta!
0
27-05-2009, ora 14:45
poisson13
Nu este medic/terapeut
poisson13
am incercat o depigmentare a _mustatii_virtuale si m am _ars_ la propriu.
am lasat prea mult crema ce a recomandat o cosmeticiana si am facut o excoriatie de toate frumosetea a.i. 3 zile abia am iesit din casa, la servici si inapoi asa penibil a fost.
crema am preparat o acasa din ceva praf si un gel laptos ce folosesc si coafezele cred pentru decolorarea parului.
acuma a trecut si a ramas o urma rosiatica, va trece si asta doar ca _mustata_ inca mai este vizibila.
am sa incerc produsul de la forever daca spui ca ai cliente ce il folosesc si da rezultate.
multumesc domnule doctor si cristina.
0
27-05-2009, ora 14:49
poisson13
Nu este medic/terapeut
poisson13
domnule doctor, de ce nu sunteti din Timisoara.?intreb daca aveti vre un coleg de aici ce il recomandati. multumesc, cu stima poisson
0
28-05-2009, ora 08:29
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incercati in Timisoara la doamna dr Teodora Petrescu, Str. Budai Deleanu nr 12, tel 0256452311
0
28-05-2009, ora 16:38
M.and
Nu este medic/terapeut
M.and
buna ziua, am si eu o problema si as vrea un sfat inainte de a consulta un dermatolog, am 23 de ani si de 2 ani au inceput sa imi apara niste pete de culoare maro-cafenie pe burta, petele au cam 0, 5-1 cm in diametru si acopera o zona destl de mare pe burta, deasupra de buric pana aproape de zona genitala, deasemenea am o stare de somnolenta continuua, as putea sa dorm non-stop, tot timpul ma simt obosit ca si cum as depune un efort fizic imens, poate sa fie de la ficat sau?va rog sa imi spuneti parerea dumneavoastra in legatua cu petele si cu starea de somnolenta, va rog sa imi raspundeti, multumesc anticipat
0
12-07-2010, ora 09:56
Tina10
Nu este medic/terapeut
Tina10
domnule doctor, mie mi-au aparut pe fata de 14 ani, pete maronii de care nu am reusit sa scap; am fost si la dermatolog care mi-a prescris o crema (din pacate nu mai stiu ce denumire avea). CUM SA SCAP DE ACESTE PETE? multumesc
0
18-07-2010, ora 17:04
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru M.and:
Mergeti sa va consulte mai intai un medic internist. El va sti unde sa va trimita pentru fiecare problema in parte.
0
18-07-2010, ora 17:07
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Tina10:
Trebuie sa mergeti la un cabinet de dermatocosmetica.
Uneori, in ciuda tratamentelor destul de agresive, nu se reuseste depigmentarea!
Trebuie totusi incercat!
0
23-10-2017, ora 17:05
lidia12
Nu este medic/terapeut
lidia12
Buna ziua, am o probleme cu petele pe fata, cand imi iesa un cos ramane peta, dar si cand lovesc din greseala imi raman pete (ex m-am fript la cuptor la mana de 1 an si nu imi trece ) am fost la diferiti medici am facut tratamente cu antibiotice, creme, geluri. si nimic de un an am folosit creme de la La roche posay- effaclar duo, si de la vichy normaderm.nimic nu mai stiu ce sa fac ca de cativa ani ma.lupt cu cosurile si petele... singura cale am mai auzit este cea cu laser dar nu stiu cat este de bun si eficient. Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: