PETE ROSIATICE DUREROASE PE PICIOR

09-07-2009
Mihaela1125
Nu este medic/terapeut
Mihaela1125
De o saptamana mi-au aparut pe picioare 2 pete rosiatice, una langa genunghi si alta mai in josul lui, dor la atingere. Nu imi amintesc sa ma fi lovit si nici nu si-au schimbat culoarea in vinetiul acela de vanataie. Dupa o sapt piciorul este usor umflat si am o senzatie de picior "obosit", mentionez ca nu am facut repauz, am mers circa 30 de min pe jos, am lucrat la birou 9 ore si am stat cam 1 ora in piciare, zilnic. Iar acum imi pare ca imi apare o a treia pata mai jos de cele doua. Cu vreo 3-4 zile inaintea aparitiei acestor pete am avut o iritatie urata pe fata din cauza unguentului "Diprogenta" (am dereglari hormonale care imi afecteaza menstruatia si tenul) La recomandarea medicului dermatolog am folosit Diprogenta si Metroruboril, dimineata primul, seara cel de-al doilea insa dupa aparitia iritatie am incetat folosirea lor si folosesc doar apa termala si seara curat tenul cu ajutorul unui gel special din comert si iau cate o pastila de Calciu, Magneziu si Zinc zilnic. Iritatia fetei s-a ameliorat, am ramas cu alte pete si mii de cosuri in plus. Am mai luat si SuperSlim timp de 2 luni si 2 sapt, si pe acestea le-am oprit. Am oprit tot ce foloseam inaintea aparitie acestor pete insa ele par a se agrava. Ce as putea sa fac, sa iau?.. Cui medic as putea sa ma adresez?
1 comentarii
0
11-07-2009, ora 19:22
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Va rog sa nu mai consumati NICIODATA patile de slabit pt ca va afecteaza functionalitatea ficatului, si chiar foarte grav.
In ceea ce ce priveste problema dermatologica, nu va ramane de facut decat sa reveniti la medicul care v-a prescris prima medicatie pt a va revizui. Aveti incredere si totul va fi bine!
Pt acnee puteti folosi Clearogen (www.clearogen.ro / www.clearogen.com). Il folosesc si eu preventiv, dar l-am folosit si ca metoda de tratament pt a-mi inlatura acneea vulgara care ma chinuia de 3 ani.

Numai Bine si multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.