pete rosii ce apar la stres; emotii

03-05-2011
bumblebee
Nu este medic/terapeut
bumblebee
De fiecare data cand ma supar sau am emotii puternice imi apar multe pete rosii pe piept care se extind pe brate, pe abdomen si chiar pe fata!Mentionez ca sunt numai atunci cand am emotii sau ma supar foarte tare.Acestea nu ma mananca si nu imi provoaca nici un fel de disconfort doar ca ma tem ca ar putea fi semne unei afectiuni!Va rog din suflet sa imi ma ajutati cu un sfat daca se poate, inainte de a merge la un medic!
Va multumesc din suflet si va doresc o seara frumoasa in continuare!
1 comentarii
0
07-05-2011, ora 14:36
hamsterx
Nu este medic/terapeut
hamsterx
Mie mi se intampla asa cand plang de nervi.Imi apar foarte multe pete rosii pe fata si arata urat...Dar nu am ce sa le fac, cred ca sunt pe fond nervos...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Stresul și sistemul imunitar
  • În ce mod ajută stresul memoria
  • Stresul din timpul sarcinii poate afecta dezvoltarea fătului (studiu)
  • Stresul la locul de muncă
  • Cum se reactivează virusul herpetic în condiții de stres
  • Anxietatea și stresul cronic pot crește riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • Cum gestionăm stresul?
  • Stresul financiar ar putea cauza și durere fizică
  • Cum ne influențează emoțiile memoria?
  •