pete rosii la subsuoara

28-04-2008
adyshor27
Nu este medic/terapeut
adyshor27
Buna ziua. As avea si eu o intrebare, de doua zile am observ. ca mi-au aparut niste pete rosii la subsuoara, unul mai nuantat de aprox, 1-2 cm la bratul drept si inca doua mici la bratul stang(acestea de-abia se observa si sunt mai mici). Nu simt o mancarimea sau alta senzatie, in ultima perioada nu mi-a fost rau de nici un fel, m-am sitmtit excelent, si din cate stiu eu nu sunt alergic la nimic, sau poate ca da?! Cand am obs. arata parca m-as fi ars cu ulei sau ma rog la soare, si piela se dsecuameaza, ca si cand te arde soarele pe spate numai ca nu ca acelasi efect. Ma poate ajuta cineva?
6 comentarii
0
01-05-2008, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
Se poate sa fie o simpla iritatie, dupa o transpiratie abundenta, tratabila cu o crema de corp, dar pentru orice siguranta ar fi bine sa mergi la medicul de familie! Nu ustura la atingere?
0
02-05-2008, ora 00:00
adyshor27
Nu este medic/terapeut
adyshor27
Nu ustura deloc nu simt nimic la atingerea zonei respective, am fost deja la o clinica privata si mi-am facut marti niste analize la sange, azi ma duc dupa rezultate, deja culoarea rosie paleste, e in faza de disparitie, e doar un roz deschis, insa totusi sunt curios ce ar putea fi deoarece a aparut de 1 saptamana si nu am luat nimic. Din putinele mele cunostinte pot fi primele simptome ale unei boli cu transmitere sexuala, chiar si medicul de la clinica s-a cam strambat la vederea petei, azi o sa vedem rezultatele complete. Mersi de sfat
0
03-05-2008, ora 00:00
lumynys
Nu este medic/terapeut
lumynys
Poate ne spui si rezultatul analizelor-parerea mea e ca nu e nimic grav deoarece chiar eu m-am confruntat cu asa ceva. Am fost la medic si nu a fost decit o simpla iritatie de la deodorant. Multa sanatate!
0
16-06-2011, ora 18:31
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
si ai facut sex la subrat ?
este de la transpitatie, dermatofitie, poate raspunde si un medic.
daca este o ciuperca ai pus-o eu am facut tratament cu exoderit 3 luni de zile, dat de doua ori pe zi dupa dush.
0
06-02-2012, ora 14:51
Clau86
Nu este medic/terapeut
Clau86
Buna ziua,
Am observat ca am o pata rosie sub bratul stang, de trei zile ma ung cu Elocom si iau pastile Aerius, am observat ca pata incepe sa isi schimbe culoare in maro si sa se apropie de culoare pielii. Ce ar putea fi?
In cat timp o sa se retraga complet?
0
07-05-2012, ora 18:49
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
clau
asa a inceput si la mine, mergi la medic, la laborator, sa puna pe o lama de acolo unde este ciuperca si sa-ti faca o analiza fungigrama si iti spuene la ce este sensibila ciuperca, altfel iti poti da si ea devine rezistenta, petele se extind, cere trimitere pentru laborator la medicul de familie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •