pete rosii pe brat?

02-09-2015
merida13
Nu este medic/terapeut
merida13
bună seara, acum câteva ore mi-au apărut câteva pete roşii pe brat, de fapt e o pată mai mare pe braţul drept. saptamana trecuta am vărsat ori sânge ori bilă.nu am dat atenţie evenimentului ca s-a întâmplat o singură data. ar trebui să fiu preocupată? nu ştiu unde ar trebui să mă duc la doctor...la infecţioase? la un control mai amănunţit al corpului am descoperit şi nişte vânătăi dubioase. să aibe legătură? la ce medic ar trebui să mă duc? menţionez ca nu am avut probleme de sănătate niciodată, ultima dată am fost la doctor când am născut...acum 3 ani şi. am 38 ani. sper să mă puteti ajuta cu un sfat...unde să mă duc. multumesc
2 comentarii
0
03-09-2015, ora 19:32
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Ar putea fi o urticarie. Mergeti la dermatologie.
0
03-09-2015, ora 22:23
merida13
Nu este medic/terapeut
merida13
multumesc frumos pentru răspuns. asta am exclus din start. de la copii ştiu ca urticaria apare pe burtă prima dată şi e sub formă unor pete micuţe.imi pare rău ca nu pot ataşa poze. e o pată mai mare, la cca 5cm de încheietura mâinii drepte, nu mă deranjează deloc (mâncărimi, usturime, etc). mi-a mai apărut o pată pe mâna stânga sus şi vreo 2-3 ganglioni la subbrat pe stânga. m-ar interesa unde să mă duc..menţionez ca nu sunt asigurată şi trebuie să merg la privat, undeva în Bucureşti. momentan sunt la vreo 38 km de buc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •