Pete rosii pe capul penisului

12-04-2014
123443211234
Nu este medic/terapeut
123443211234
Salut! Am niste pete rosii pe capul penisului si pe pielea de sub cap. Nu apar mereu. Cateodata nu se vede nimic. Pot sa apara de la gelul de dus pe care il folosesc? Imi apar si imi dispar. A mai patit cineva asta? Tin sa mentionez ca nu am intretinut relatii sexuale fara prezervativ. Multumesc
4 comentarii
0
14-04-2014, ora 12:48
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
daca spui ca te-ai protejat de fiecare data inseamna ca e posibil sa fie o iritatie din cauza produsului folosit pentru igiena. alte simptome ai? gen usturimi, mancarimi, miros neplacut? daca nu, nu e motiv de ingrijorare. nu ne alegem bine produsele de igiena. mai ales ca e vb de igiena intima unde pielea este sensibila si trebuie folosite produse cu un ph neutru speciale ptr acea zona. gelurile de dus si sapunurile pe care le gasim la fiecare magazin nu sunt tocmai ok. usuca pielea, da dereglari ale ph-ului pielii etc.
0
14-04-2014, ora 18:46
123443211234
Nu este medic/terapeut
123443211234
Am avut probleme cu mirosul, dar am folosit o crema si nu am mai patit demult. Nu am niciun simptom...
0
15-04-2014, ora 10:25
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
incearca sa schimbi gelul de dus si sa folosesti altceva. mergi si intreaba intr-o farmacie de un sapun sau gel special ptr zona intima. nu ar fi rau ca in apa in care te speli sa pui o lingurita de bicarbonat de sodiu. o lingurita la 1 litru de apa. vezi daca iti trec petele. bicarbonatul e o baza si reduce ph-ul daca este acid. si eu ca fata folosesc din cand in cand bicarbonat. nu chiar in fiecare zi.
0
19-04-2014, ora 15:12
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Probabil apar din cauza frecarii!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •