Pete rosii pe corp

25-07-2011
alexcaracal
Nu este medic/terapeut
alexcaracal
buna as dori si eu un diagnostic daca se poate pentru o boala de piele..acum aproximativ 2 ani mi-au aparut pe abdomen niste pete rosii care nu ma mancau..apoi dupa un timp or inceput a se extinda si pe spate si pana in prezent s-or extins aproape pe tot spatele niste pete de 1-2 cm unele rotunde (cele mai mici)altele de forma neregulata(cele mai mari) am incercat cu tot felul de unguente si aproape ca dispar dupa 2-3 zile de la aplicarea unguentului dar daca intrerup 1 zii tratamentu apar la loc.tin sa mentionez ca atunci cand este foarte cald afara si transpir petele se inrosesc si cateodata ma mananca dar nu foarte tare. Stie cineva un remediu sa dispara...? ASTEPT RASPUNS...MULTUMESC FOARTE MULT TUTUROR CARE RASPUND ACESTEI INTREBARI.
2 comentarii
0
25-07-2011, ora 08:16
Dr. Adelina Batog
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Adelina Batog
Buna ziua,
Un diagnostic de certitudine si un tratament adecvat veti obtine daca mergeti la un dermatolog.
Numai bine,
0
16-05-2018, ora 16:06
Fuioreai
Nu este medic/terapeut
Fuioreai
La fel si eu, am niste pete aproximativ rotunde, vreo 10 pe tot corpul. unele mici altele mari. Folosesc clo ekarzin, se retrag, ramane doar un mic semn, dar apoi apar iarasi la ceva timp.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •