pete rosii pe penis, rog raspuns

29-01-2007
MMM
Nu este medic/terapeut
MMM
Mi-au aparut de vreo 2 zile niste pete mici rosii pe varful penisului as vrea sa stiu despre ce e vorba mi-e ft greu sa merg la medic daca este ceva pt tratament as ramane profund indatorat daca este cineva care sa ma indrume.
va rog mult sa imi dea cineva raspuns cine este in masura..!
4 comentarii
0
04-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este posibil sa ai o balanita acuta, adica o inflamatie a glandului. Cauzele sunt multiple, incepand cu tipul de prezervativ utilizat si terminand cu unele boli destul de grave.
Incearca timp de 10 zile un tratament cu Travocort crema in doua aplicatii zilnice, dimineata si seara, iar daca nu cedeaza trebuie sa-ti faci timp sa consulti un medic dermatolog.
0
10-03-2009, ora 14:54
alex_tm
Nu este medic/terapeut
alex_tm
am si eu o problema cel putin asemanatoare.mi-au aparut pe varful penisului niste pete mici rosi insotite si de scurgerea unui lichid alb, vascos si urat mirositor.e ceva grav...v-as ruga sa imi dati si mie un sfat.multumesc
0
19-06-2009, ora 13:42
mihai31
Nu este medic/terapeut
mihai31
buna ziua(nu stiu termenii medicali) de 2 saptamani imi apar nistye pete rosii pe pe capul pe nisului, care nu ma jeneaza, imi mai aparusera mai demult putine insa dcupa 2-3 zile dispareau. Acum insa au reaparut l, a inceput putine, insa s-au agravat si extins. am avut relatii sexuale protejate, si ma masturbez destul de des..Tin sa precizez ca au inceput sa imi apara dupa ce am mers la un masaj erotic , e posibil sa fi luat ceva de la acel salon, sau sa fi facut vreo alergie la uleiurile folosite?? multumesc anticipat
0
21-01-2013, ora 15:37
ionel_eu
Nu este medic/terapeut
ionel_eu
buna ziua,

de o saptamana au inceput sa-mi apara pe pielea penisului (nu pe cap ) bubite rosii care au in ele un lichid transparent/ spre alb. am si mancarimi dar destul de rar. am facut sex neprotejat dar nu in ultimile 2 luni. v-as fi recunoscator daca mi-ati recomanda un tratament. va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.