pete rosii pe penis & usoara inflamatie a preputului

1048 comentarii 1 23 ..... 34 35 Înainte ›
0
15-12-2008, ora 18:28
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
dilimandri, daca faci click pe username-ul meu vei gasi toate datele de contact.
0
18-12-2008, ora 02:29
dilimandri
Nu este medic/terapeut
dilimandri
acele date de contact nu permit o discutie privata :).daca sunteti amabil si aveti timp sa va trimit o poza pe messenger, am acelasi id ca username ul de aici.daca nu, macar spuneti mi cum as putea preveni aceasta iritatie?sunt creme anti-iritative pt asa ceva?de spalat m-am spalat mereu.de data aceasta, prietena mea, nu a fost destul de "incinsa".
0
21-12-2008, ora 12:06
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca prietena nu era destul de "incinsa" este vina ta! Fii mai rabdator ! Daca nu, puteti folosi lubrefianti !
0
21-12-2008, ora 13:54
dilimandri
Nu este medic/terapeut
dilimandri
nu era vorba de rabdare :)caci am avut mereu.nu aveam timp si ea a vrut macar eu sa termin...in concluzie, nu doriti sa vedeti o poza pt a-mi da un diagnostic concret.Lubrefiantii sunt singura solutie pt a preveni iritatia?
0
22-12-2008, ora 16:40
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Eu doar aceasta solutie o cunosc!
0
13-01-2009, ora 10:52
like_bird
Nu este medic/terapeut
like_bird
Buna ziua domnul MIHALACHE,
am o mare rugaminte la dvs, sper si va rog sa imi dati un raspuns!!
In urma unei felatii, a aparut o rana pe penis(probabil de la o muscatura sau de la zgarietura a unghiilor)rana arata destul de rau.La un moment dat a facut si coaja, , insa la fiecare urinare aceasta coaja se desprinde si cade..ramand iarasi rana deschisa, plus prezenta usturarii si durerii incredibile(dupa fiecare urinare) si inclusiv la atingerea penisului de boxeri, lenjerie.
Am incercat sa aplic un unguent antiinflamator fara mentol insa nu vad nici un rezultat, din contra mi se pare ca arata mai rau..acum se observa si o pelicula alba deasupra acestei rani, nu este coaja, nu este nici purulenta, sincer nu stiu ce poate fi si ce as putea face!!
va multumesc anticipat de rabdare si atentie, , , si va rog cat de repede puteti.caci momentan nu-mi permit consultul unui dr. de specialitate.
multumesc inca odata
0
16-01-2009, ora 19:45
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incercati sa ajungeti, totusi, la un consult dermatologic !!!
0
25-01-2009, ora 23:05
Gigi89
Nu este medic/terapeut
Gigi89
Buna ziua!am si eo u problema.De ceva vreme la baza penisului(intre penis si scrot mai exact)mi-a aparut o pata rosiatica si are un diametru de aprox. 1, 5 cm.Pielea este lucioasa si asemanatoare unei cruste.Aceasta pata imi provoaca uneori mancarimi.As dori sa stiu ce este si cum as putea sa ma tratez.
Va multumesc
0
27-01-2009, ora 17:11
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ar putea fi o ciuperca, insa pentru confirmare ar trebui sa faceti un examen micologic.
0
01-02-2009, ora 10:35
rmd9
Nu este medic/terapeut
rmd9
Buna ziua! De aseara au aparut mici pete pe preput (in interior). Mentionez ca sunt doar in partea dreapta a acestuia, sunt foarte mici. La atingere nu dor, doar ca sunt acolo, si nu arata prea bine.

De la ce pot fi? Stiu ca pare stupid, dar poate fi de la o anumita mancare (inainte cu cateva ore am mancat o saorma, putin cam dubioasa ca aspect)?

Multumesc!
0
01-02-2009, ora 10:37
rmd9
Nu este medic/terapeut
rmd9
Scuzati double postul, am uitat sa spun ca nu am avut niciun contact sexual in ultimele luni.
0
03-02-2009, ora 20:06
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cand descrieti un simptom sau un semn dati mai multe detalii : ce culoare au petele, ce dimensiuni, etc.
0
03-02-2009, ora 23:06
rmd9
Nu este medic/terapeut
rmd9
Au disparut intre timp.
0
06-02-2009, ora 09:03
Alexandrub
Nu este medic/terapeut
Alexandrub
buna ziua, ma aflu la aprox o zi dupa contactul sexual (neprotejat), initial am observat o senzatie de mancarime in zona preputului, fiind ocupat nu i-am dat mare importanta pe moment, am observat insa ca mancarimea nu trece si in dupa un timp am observat si o inflamare a preputului, acesta cat si capul sunt iritate(rosii), ma ustura putin la decalotare in rest in afara de mancarimea nu deranjeaza, este cauza mecanica? sau poate fi ceva mai mult? multumesc anticipat
0
06-02-2009, ora 17:31
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Posibil de cauza mecanica, insa daca simptomele persista mai mult de 2 zile ar fi bine sa va examineze un medic dermatolog.
0
09-02-2009, ora 11:53
iuli1990
Nu este medic/terapeut
iuli1990
Buna ziua, dupa un contact sexual neprotejat cu prietena mea cand am ejaculat am observat pe capul penisului niste bubite rosii si pe gulerul penisului, nu am avut prbl iar urmatoare zii am facut-o iar (neprotejet) , dupa ce mam dus la baie am observat ca e plin capul penisului de bubite iar urmatoare zii gulerul sa imflamat usor si am mancarimi...in fiecare zii fac dush nu am probleme cu iegiena !ce poate fii ca ma ingrijoreaza !multumesc !
0
12-02-2009, ora 17:51
aleeex
Nu este medic/terapeut
aleeex
Buna ziua.
Dl.doctor am urmatoarea problema. Doresc sa va spun urmatoarele : am 20 de ani si o partenera stabila de 2 ani jumatate, de vreo 10-11 luni am inceput sa facem sex neprotejat deoarece ea foloseste anticonceptionale prescrise de medicul ei ginecolog (Diane 35, se numesc) insa in urma cu 1 saptamana am observat ca pielea de pe interiorul penisului, mai exact atunci cand acesta este decalotat este foarte rosie si ma mananca putin.Intr-o seara cand am facut dus am observat ca atunci cand am vrut sa ma spal in zona intima, la decalotare era un lichid sau din ce am citit eu ceva asemanator smegmei, in fine... am spalat usor cu apa calda zona si am zis ca trebuie sa-mi treaca. Timpul a trecut, aceasta smegma nu-mi mai apare insa am ramas cu o piele foarte iritata si usor dureroasa in timpul actului sexual si imediat dupa. Inainte de aparitia acestor probleme, am urmat un tratament cu Augumentin deoarece am avut amigdalele pline de puroi, de la o "banala" raceala.Din ceea ce am citit pe aici am observat ca dumneavoastra a-ti spus ceva de Augumentin , citez : "
Cabinetele medicale Mihalache Probabil ca din cauza tratamentului cu Augmentin a facut prietena ta vaginita candidozica si ti-a transmis-o si tie!".
Imi puteti spune daca este nevoie de tratament in cazul meu, sau trebuie doar sa fiu putin mai atent atunci cand imi fac igiena in acea zona ?
Mentionez ca pe timpul zilei, ma mananca foarte putin, aproape ca trece neobservata mancarimea respectiva, insa atunci cand sunt in timpul actului sexual, aceasta mancarime creste ca intensitate, insa imediat ma obisnuiesc cu ea si aproape ca nu o mai simt.
Va multumesc, astept cu nerabdare un raspuns de la dumneavoastra.
O zi buna.
0
12-02-2009, ora 22:04
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
pentru iuli1990 :
Probabil ca tu si prietena ta ati facut o candidoza. Cauzele aparitiei acestei boli sunt multiple. Ar fi bine sa va examineze un dermatolog si sa va prescrie un tratament.
0
14-02-2009, ora 14:18
iuli1990
Nu este medic/terapeut
iuli1990
multumesc mult am sa tin cont de sfatu dvs. !mie mia trecut sia revenit la normal as putea sa aplic o crema protectoare ptr orice eventualitate?!
0
17-02-2009, ora 18:29
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu.
0
17-02-2009, ora 23:33
razceo
Nu este medic/terapeut
razceo
Buna ziua
Dl. doctor am si eu o intrebare:
acum o luna mi-a aparut sub capul penisului o umflatura ;exact dupa ce eu si prietena mea am facut sex protejat( prezervative durex) de obicei nu folosim prezervative...folosim calendarul, dar acum am zis sa folosim prezervativ pt ca nu ii mai venise ciclu de o luna jumatate, bun, la o saptamana a tercut aceasta bubulita...am fost fericit 2 saptamani; cand a reaparut aceea bubulita rosie [cam 1cm diam] si in plus niste pete rosii pe penis urmate de niste coji. Dupa o sapt au trecut... dar mentionez ca aceea bubita pe sub capul penisului a mai ramas( cu greu o mai observa-i). Dupa alte 2 sapt au reaparut!!!!! De data asta am fost la medic dermatolog-venerologie si mi-a prescris: (scuze daca nu inteleg scrisul de pe reteta) AZITROMITRINA 500MG 1/ZI, MEMONIDAZOL 250MG, FUCONAZOL 150MG DOAR O PASTILA 16.02.2009. inca nu am ajuns sa le iau de la farmacie. Am facut si analize ale fulorei si tot ce trebuie. Suntem impreuna de trei ani! Am o mare intrebare: acum un an am facut sex neprotejat cu o amica!! are vreo legatura cu problema mea dupa un an de zile?
PS: la gura am un herpes care a aparut o data cu buba de pe penis cum se inroseste si isi schiba culoarea se inroseste si buba de pe penis... si uite asea revin toate!!

Va multumesc
0
19-02-2009, ora 13:44
johnnyb
Nu este medic/terapeut
johnnyb
Buna d-l doctor,

de cateva zile mi-au aparut pe capul penisului niste bubite rosii foarte mici, si ca dimensiune si ca iesire in relief, aropope ca niste pete. Nu ustura la atingere, dar intr-o anumita stare normala a penisului au aparut mincari. Mentionez in plus ca pielea capului penisului prezinta niste santulete, ca niste riduri nu mai este intinsa ca inainte. Nu am dureri la urinare, usturimi si capul penisului nu prezinta miros neplacut. Sexul cu prietena mea este neprotejat, foleste anticonceptionale. Nu stiu daca este relevant, dar in ultima saptamana am urmat un tratament pentru raceala cu augumentin.
Vreau sa va mai intreb daca imi puteti recomanda ceva tratament, ce boala ar putea fi, si pentru o evaluare mai amanuntita ce doctor imi recomandati sa vizitez? Va multumesc!
0
21-02-2009, ora 16:26
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
razceo, urmeaza tratamentul recomandat de dermatolog, apoi revino daca nu ai obtinut rezultate.
0
21-02-2009, ora 16:31
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
johnnyb, aplica Travocort crema, de 2 ori pe zi, dimineata si seara, masand bine pielea, timp de 7 zile. Daca simptomele se mentin, consulta un dermatolog.
0
28-02-2009, ora 18:11
sorine12005
Nu este medic/terapeut
sorine12005
BUNA ZIUA acum o saptamana miau iesit niste bubite rosii pe capul penisului am folosit travocort timp de 5-6 zile si niste pastile care mi lea recomandat doctorul, si am terminat tratamentul dar mia singerat putin de ce?
0
02-03-2009, ora 01:04
mihaela florina
Nu este medic/terapeut
mihaela florina
buna ziua,
de cateva zile prietenului meu i-a aparut un fel de iritatie la nivelul glandului. e rosiatica si a aparut si pe preputul care acopera zona. nu as putea spune ca sunt neaparat bubite, pare nedefinit, e o zona care pare ca urmeaza sa se cojesca. nu are alte simtome, usturimi, scurgeri. mentionaz ca facem sex fara prezervativ de aproximativ 2 ani si eu nu am simtome.
0
02-03-2009, ora 02:34
mihaela florina
Nu este medic/terapeut
mihaela florina
nu stiu daca are vreo legatura, dar de aproximativ jumatate de an ia medicatie antiulceroasa (controloc, lexium).
0
02-03-2009, ora 21:40
adyson1988
Nu este medic/terapeut
adyson1988
domnule doctor Mihalache, de vreo 3 zile mi au aparut pe capul penisului niste pete rosii marunte, capul penisului e cam rosu si ma cam si mananca. am mai avut aceleasi simptome dar mi au trecut fara tratament caci nu le am bagat in seama. am avut contact sexual neprotejat cu partenera mea. mi ati pute da un tratament fara sa ma duc la dermatolog?
0
02-03-2009, ora 21:40
adyson1988
Nu este medic/terapeut
adyson1988
domnule doctor Mihalache, de vreo 3 zile mi au aparut pe capul penisului niste pete rosii marunte, capul penisului e cam rosu si ma cam si mananca. am mai avut aceleasi simptome dar mi au trecut fara tratament caci nu le am bagat in seama. am avut contact sexual neprotejat cu partenera mea. mi ati pute da un tratament fara sa ma duc la dermatolog? astept raspuns cat mai repede

va multumesc anticipat adyson1988
0
02-03-2009, ora 21:47
adyson1988
Nu este medic/terapeut
adyson1988
am uitat sa mentionez ca, capul penisului are si un miros cam urat, astept un raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns
1048 comentarii 1 23 ..... 34 35 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •