pete.ca niste taieturi si nimeni nu stie cauza!

16-11-2009
reliza
Nu este medic/terapeut
reliza
de aprox 1 luna jumate imi apar pe corp pete.sunt de fapt ca si cum as fi fost biciuita si nimeni nu stie ce este.unele imi dau senzatia de mancarime, altele parca ma ard.mi-am facut o serie de analize si tot degeaba.un medic mi-a zis k am raie.desi rusinata...m-am dus la altul, la urgente unde mi s-a zis k e o alergie.medicul de familie k ar putea fi niste viermisori, iar un altul k am un focar de infectie in organism.dupa o serie de analize reiese k numai de la helicobacteri ar putea fi.acum am primit tratament ptr ei(claritromicina, omeran, ospamox) dar de cand il iau aproape ca nu mai dorm nptea.ma doare stomacul, ma ard mai tare bubitele, am gust amar pe gat.va rog ajutati-ma.nici nu stiu e sa fac.sa continui acest tratament chiar daca ma simt asa de rau?va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
24-11-2009, ora 17:52
Dr. Bogdan Cristian Ion
Medicina de urgenta, Constanta
Dr. Bogdan Cristian Ion
Bartonella poate da astfel de semne! (youtube!) si poate fi transmisa de capuse.
Cu stima,
Dr. Ion
Centrul de Medicina Hiperbara Constanta
0
30-11-2009, ora 19:58
reliza
Nu este medic/terapeut
reliza
va multumesc mult ptr rsp dar m-am uitat pe net la simptome de bartonella si nu se aseamana.ale mele sunt niste taieturi de dif lungimi care apar peste tot, nu au crusta, iar pe buze sunt ca niste besicute, dar fara apa.sunt inca speriata ptr k nici acum nu stiu ce am, doar in timpul tratametului(ranitidina, alerid, telfast) ma simt bine, insa cum il opresc, cum imi apar iar si in gen imi apar mai multe cand fac baie sau pe orice portiune a corpului ma lovesc, scarpin sau apas mai cu putere.sper sa ma ajute cineva si sa-mi zica macar de la ce ar putea fi!va multumesc inca o data
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.