Picioare scobite

01-10-2007
Alex0328
Nu este medic/terapeut
Alex0328
Ma numesc Alex, in 2004 am fost operat la ambele picioare cu acest diagnostic, au fost 4 interventii chirurgicale, prima interventie a fost la piciorul stang, din cate am vazut in radiografi piciorul mi-a fost taiat in mai multe bucati, a fost indreptat si au fost introduse 3 brose metalice, la a doua interventie acestea fiind extrase, procedura a fost identica si pentru piciorul drept.intrebarea mea este:poate aceasta anomalie sa reapara?Va multumesc, salutare!
9 comentarii
0
01-10-2007, ora 00:00
Alex0328
Nu este medic/terapeut
Alex0328
Am uitat sa mai intreb ceva, cele 4 operatii le-am suferit sub anestezie generala, am auzit in repetate randuri (insa nu de la persoane de profesie) ca aceste anestezi iti iau din viata, acum sunt curios daca anestezia generala afecteaza organismul pe viitor sau nu
0
13-10-2007, ora 00:00
adrian k
Nu este medic/terapeut
adrian k
nu-ti ia nimeni din viata.ce ai auzit tu sunt barfe duse la extrem.in ceea ce priveste anestezia stai linistit.in ceea ce priveste piciorul scobit este posibil sa reapara dar cel mai bine consulta si alti medici de specialitate nu doar cei care s-au ocupat de problema ta.
0
21-10-2007, ora 00:00
cristinasuciu
Nu este medic/terapeut
cristinasuciu
Am 21 de ani, mi s-a pus diagnosticul de picior scobit pentru ambele picioare si nu am posibilitatea financiara sa achizitionez sustinatoarele plantare care mi-au fost recomandate. Imi este teama ca va trebui sa ma operez daca nu le voi purta. Ce sa fac in aceasta situatie? Imi puteti spune la cate luni trebuie sa merg la control medical periodic in acest caz. As vrea sa stiu cum pot afla daca mai am cumva fracturi, luxatii, entorse, forta musculara?
0
21-10-2007, ora 00:00
cristinasuciu
Nu este medic/terapeut
cristinasuciu
Imi puteti spune cum pot scapa de frica de interventii chirurgicale?
Va multumesc.
0
21-10-2007, ora 00:00
Alex0328
Nu este medic/terapeut
Alex0328
Buna Cristina, nu sunt doctor, dar am avut diagnosticul tau si iti por spune cum a fost in cazul meu.eu nu am achizitionat nimic, la cate luni trebuie sa mergi la consultatie asta depinde de ce iti spune doctorul eu in 6 luni am terminat cu cele 4 operatii, la control mergeam o data la 2 sapt, in fine sunt prea multe de spus, daca vrei sa vorbim mai mult, -, poate te pot lamuri mai bine si cu frica
0
21-10-2007, ora 00:00
cristinasuciu
Nu este medic/terapeut
cristinasuciu
Iti dau eu adresa de mess ca n-o vad pe a ta prea bine. -
0
23-10-2007, ora 00:00
adrian k
Nu este medic/terapeut
adrian k
sustinatorii ii poti face prin casa de asigurari, gratuit
0
11-11-2007, ora 00:00
cristinasuciu
Nu este medic/terapeut
cristinasuciu
Imi puteti spune cum pot sa imi fac sustinatorii gratuit prin casa de asigurari?
0
14-11-2007, ora 00:00
adrian k
Nu este medic/terapeut
adrian k
iti trebuie o indicatie pt sustinatori, pe care ti-o poate da orice medic ortoped sau de recuperare(indicatia sau reteta se da in trei exemplare, iar cu aceasta mergi la casa de asigurari(CASMB daca esti din bucuresti) si ei iti vor spune cum poti sa-ti faci dosarul pt sustinatori.mai exista o varianta daca nu vrei sa astepti decizia casei, aceea ca dupa ce ti-ai depus dosarul poti merge la orice firma care se ocupa cu fabricarea acestor sustinatori si care are contract cu casa de asig si ti-i poti face.dupa ce primesti decizia, firma respectiva primeste banii, iar tu ii iei de la ei.oricum e mai bine sa vorbesti cu cei de la casa de asig despre asta ca sa nu apara complicatii ca doar stim cum functioneaza sistemul de asig de stat din romania.bafta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.