Piele alba, sensibila si reactiva

14-06-2010
Loredana P.
Nu este medic/terapeut
Loredana P.
Buna ziua,
Am o piele foarte deschisa la culoare si extrem de sensibila, si de aceea orice imperfectiune a pielii este si mai evidenta, astfel :
- atunci cand ma epilez ( cu ceara calda ) imi ies bubite rosii, in unele locuri mi se jumuleste practic pielea ( mai ales la genunchi ) si ma fac la salon de vreo 5 ani, si tot am astfel de probleme. A devenit deja frustrant ca absolut mereu sa am te miri ce pe piele, sa folosesc o groaza de unguente si produse de acest gen.
- pe pielea fetei am de asemenea mici imperfectiuni, cosuletze si puncte negre in permanentza.
- iar daca vreau sa ma bronzez trebuie s-o fac f usor si extrem de gradat, in cateva luni.
Daca cineva imi poate da un sfat in ceea ce priveste aceste lucruri, mi-ar fi de mare folos; poate n-am gasit pana acum metoda potrivita dar cu ajutorul dvs sper s-o gasesc. Va multumesc !
1 comentarii
0
02-09-2010, ora 12:20
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Hello there!

Nu pot decat sa va recomand ultimul mesaj scris de mine din acest topic:

http://forum.romedic.ro/prod/BOLI_DE_PIELE_02466.html

Asta si apropo de cauzele REALE ale acneei, cosurilor. Domnul Nick este pe o pista gresita, da inainte cu medicamentele Roaccutane, Clearogen. Cand de fapt conteaza ce se intampla de-a lungul maţului, flora saprofita, permeabilizarea mucoasei intestinale etc.
-
Intrebare esentiala, din ce va produceti colagenul ?Sau de unde il uati de-a gata ?
Si aveti in alimentatie enzime digestive (cruditati), vitamina C, zinc, fier, seleniu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.