Piele crapata pe penis

07-09-2007
gargareonline
Nu este medic/terapeut
gargareonline
Buna ziua...sunt utilizator nou al acestui forum si vreau sa ma almuresc si eu intr-o problema: am pilea crapata pe penis (ma refer la pielea aceea interioara) am facut sex si m-am trezit ca penisul avea sange pe al acolo unde erau acele crapaturi. Vreau sa stiu si eu daca aceasta este o boala sau daca pur si simplu crapaturile se datoreaza faptului ca penisul a intrat un pic fortat la inceputul actului.

Va multumesc.
3 comentarii
0
13-09-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Mai degraba a doua varianta.
0
23-07-2017, ora 20:17
Roy1
Nu este medic/terapeut
Roy1
Buna ziua, am si eu o problema legata de crapaturi la baza glandului, de unde incepe preputul. Aceasta problema persista de aproape doi ani. Cand fac sex, aparea un mic disconfort si cand spalam zona si aparea sangele, nu ma durea excesiv. Am fost la vre-o doi doctori, mi-au recomandat niste creme si unguente, fara folos, m-am lasat pagubas. Acum de cateva zile, mi-a inceput sa si exfolieze pilea de pe capul glandului si la acea crapatura de sub gland, extinzadu-se mai mult, luandu-se pielea. Precizez ca sant plecat din tara de mai multe luni, si nu am avut nici un contact sexual de la plecarea mea din tara. Cat este de grav si cum se poate rezolva?
0
25-07-2017, ora 13:18
Roy1
Nu este medic/terapeut
Roy1
Mai revin cu o precizare, in locul cu rana respectiva, a inceput sa apara ceva ca o mazga alba lipiciasa. Stie cineva ceva despre asta?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.