Piele ingrosata- posibil sclerodermie?

14-09-2018
Alina1982.
Nu este medic/terapeut
Alina1982.
Buna ziua. acum 4-5 ani mi a aparut o pata pe picior sub forma de piele ingrosata si ceva mai pigmentata decat restul pielii. Am fost la dr si mi a dat tratament cu tractopon, nici nu a trecut dar nici nu s-a extins. De vreo cateva luni am observat ca pata respectiva s-a marit putin intr-o parte si parca e pufoasa...asa se simte la palpare. Nu ma mananca nu am alte simptome. Ar putea fi semn de SCLERODERMIE?
Multumesc mult!

PS :Tot incerc sa incarc o poza dar nu reusesc
1 comentarii
0
24-09-2018, ora 07:55
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
Diagnosticul se stabileste in urma unei biopsii. Mergeti la medic pentru stabilirea diagnosticului si tratamentului, analize de laborator.
O zi buna,
Dr Claudia Artenie
Medic primar dermatolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.