pielea se albeste dupa o saptamana si pe urma se cojeste. Doctor dermatolog; urolog bun in Constanta

13-05-2010
mindless
Nu este medic/terapeut
mindless
am si eu o problema - pielea se albeste dupa o saptamana si pe urma se cojeste. Am fost la o gramada de doctori care mi-au dat o gramada de tratamente insa nimic nu a functionat.

As vrea sa stiu si eu unde pot sa fac o biopsie la o bucata dinasta de piele sa stiu exact ce am. Exista asa ceva in Constanta ? Am vazut intr-un film ca se ia pur si simplu un betisor dinala cu vata la varf si se da pe zona pe urma se analizeaza. Evident ca am intrebat la doctori la care am fost si cica.. nu e posibil sau nush ce au zis. Evident ca nu am scapat de ea.

Singura data cand am crezut ca am scapat e cand am folosit constant sapun cu ph neutru - dar dupa incetarea folosirii ( l-am folosit cam 4 luni ) pielea din nou se cojeste - evident ca simpla frecare cu sapun elimina pielea si nu mai imi dau seama daca cade sau nu.

V-as fi recunoscator daca m-ati indrepta spre un doctor care poate sa ma vindece si pe mine.
5 comentarii
0
13-05-2010, ora 23:31
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
Du-te la doctorita Ilie, este medic homeopat.
Dr. Ilie Mariana
Str. TUDOR VLADIMIRESCU NR. 6
POLICLINICA PSIHOSAN, Constanta,
Telefon: 0723649414
0
13-05-2010, ora 23:33
Dahlia9
Nu este medic/terapeut
Dahlia9
Din Cluj nu se poate? :(
0
13-05-2010, ora 23:37
mindless
Nu este medic/terapeut
mindless
ah.. am uitat sa precizez zona - e pe capul penisului - nu conteaza nu ?
0
14-05-2010, ora 14:17
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Continuaţi să folosiţi acest fel de de săpun (femeile de exemplu ar trebui să folosească tot timpul numai produse de igienă intime cu ph diferit de al săpunului normal pentru a preveni distrugerea florei bacteriene protectoare de exemplu), şi căutaţi încă dermatolog, nu are cum să nu se biopsieze- examen de secreţie uretrală ati făcut?
0
14-05-2010, ora 15:24
mindless
Nu este medic/terapeut
mindless
Nu cred. O sa incerc alt doctor. Multumesc pentru raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  •