pierdere temporara a vederii

29-03-2011
elena297
Nu este medic/terapeut
elena297
Buna ziua.Am 21 de ani si am nevoie de un sfat.Ieri nu am mai putut vedea cu ochiul drept timp de 1minut, timp in care m-am simtit si un pic ametita.Vedeam o pata mare cenusie cu ochiul drept (cu ochiul stang vedeam perfect) iar in centrul campului vizual vedeam foarte putina lumina dar in ceata.Nu am avut niciodata probleme cu ochi, din contra vad chiar foarte bine.Am motive sa ma ingrijorez?Nu stiu ce sa fac, daca sa ma duc la un consult sau sa mai astept sa vad daca se va repeta.Va rog ajutati-ma, va multumesc anticipat.
4 comentarii
0
31-03-2011, ora 20:46
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
Dute la dr
0
03-04-2011, ora 08:33
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Este necesar un consult oftalmologic. Ai si dureri de cap??? Numai bine
0
04-04-2011, ora 19:07
elena297
Nu este medic/terapeut
elena297
Nu am dureri de cap.A trecut o samptamana de la incident si nu s-a repetat.nu prea m-as duce la un consult degeaba.D-voastra ce credeti ca as putea avea, ceva oftalmic sau neurologic?
0
09-04-2011, ora 02:16
musaraf
Identitate neconfirmată
musaraf
Buna ziua. Tulburari trecatoare de vedere pot fi o forma de accident ischemic tranzitor, care poate prevesti un accident ischemic cerebral (poate fi intr-un interval scurt, 1-2 saptamani), daca nu este tratat. Sau s-ar putea sa fie o problema de oftalmologie. Nu neglijati, mergeti la medic, intai la neuro, apoi la oftalmolog, trebuie sa se uite la fundul de ochi. Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: