Pierderea brusca a ORIENTARII

23-11-2010
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
Cineva m-a intrebat ce ar putea sa insemne. Nu am stiut ce sa ii raspund si nu merg automat pe "Alzheimer"
Femeie, 60 ani, diabet zaharat tip 2, tinut sub control, functiile hepatice, renale bune, usoara cardiopatie tip2- sub tratament)
In timp ce se intorcea spre casa intr-o seara nu a mai stiut unde se afla desi a facut drumul ala de n ori. I s-a intamplat pt prima data asa ceva. Fara alte "simptome" si fara durere de cap

Ia antibiotice si ceva gen miolastan la rec medicului. Tratamentul e initiat de o zi. Ar putea avea vreo legatura?
1 comentarii
0
26-01-2011, ora 17:54
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
Am citit ceva de asa numita "Petit absence" insa nu am avut timp sa aprofundez subiectul
Dg a fost de AVC tranzitoriu dar nu pare ceva de genul asta. Deja s-a intamplat de 3 ori. Nimic altceva decat..."Nu stiu unde ma aflu" si "am impresia ca merg invers".Nu pare AVC,.nu o doare capul dupa, nu are nici un alt fel de simptom, nu ii amorteste mana, piciorul.nimic
Nu aveti nicio idee ce ar putea fi?
S-a mai intamplat cuiva?

Pentru RMN trebuie sa mai asteptam. AVC banuiesc ca s-ar vedea acolo. Totusi- 3 crize TIPICE fara nici un alt simptom? Hm
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.