Pierderea cunostiintei in somn

18-06-2011
andreea-elen
Nu este medic/terapeut
andreea-elen
Este posibil ca de la un vis sa lesin..sa-mi pierd cunostiinta?
Mi s-a intamplat acum vre-o 5 ani..anul trecut in decembrie si acum cateva zile sa ma pun in pat sa adorm linistita si sa ma trezesc cu parintii mei disperati pe langa mine incercand sa ma trezeasca.
Dupa spusele lor eu gafaiam(scoteam niste sunete)..incercam sa respir..eram foarte palida, gura inclestata iar cand m-am trezit aveam un fel de agitatie in corp care imi pleca din piept pana in gat, ameteala si facusem pe mine.
Am 22 de ani nu fumez..nu beau alcool, am anemie si lipsa de calciu oare acestea sunt cauzele acestor crize?
Nu stiu ce sa fac si la ce medici sa ma duc.
3 comentarii
0
18-06-2011, ora 14:01
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,

NU ar trebui nici sa stai asa..
mergeti de urgenta la un spital..sa-ti faca un EKG si EKO la inima, si..la nevoie sa-ti puna pt.24 ore un Holter care, sa-ti monitorizeze activitatea inimii in aceasta perioada..

NU-I DE GLUMIT!
..intrebare;
DACA erai singura in casa?


POATE a fost DOAR un vis, DAR ca sa stati cu totii linistiti mergi la un consult URGENT

Sanatate
si
O zi buna.
0
18-06-2011, ora 15:29
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
pare a fi o criza de epilepsie, consulta un neurolog, neuropsihiatru, fa un EEG(electroencefalograma)...multa bafta si tine-ne la curent.
0
27-06-2011, ora 12:02
andreea-elen
Nu este medic/terapeut
andreea-elen
Va multumesc mult pentru sfaturi. Am fost la un dr internist care mi'a spus ca este probabil o criza severa de spasmofilie si mi'a recomandat un dr endocrinolog deoarece nu asimilez calciu.O zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.