Pierderi de echilibru si amorteli.

22-05-2017
Choobee
Nu este medic/terapeut
Choobee
Buna seara! Ma numesc Alina si am 20 de ani. Nu stiu daca pun intrebarea in sectiunea corespunzătoare, dar in ultima vreme, dimineata ma trezesc cu tălpile amortite si nu-mi simt deloc degetele. Ma gândeam ca aceasta ar putea veni in urma faptului ca in timpul mersului, imi incordez foarte mult picioarele pentru a nu-mi pierde echilibrul. Deasemenea mi se umfla foarte mult picioarele, am dureri destul de mari la nivelul acestora si mi se sparg si venele destul de des.
Precizez ca am ameteli foarte mari, uneori cand merg imi pierd brusc echilibrul. De asemenea cand merg cu masina, nu pot sa stau cu ochii deschiși, imi fuge imaginea din fata ochilor.
Iar cu o ultima precizare, tin sa mentionez ca sufar de hipotiroidism, iar in urma unui control la neurolog pentru un fel de "carcel" ce mi se pune intr-o anumita zona a creierului, am facut si o radiografie la coloana cervicala de unde a rezultat ca am o deformare la nivelul vertebrelor c5, c6.
Ce imi recomandati sa fac mai departe? Unde ar trebui sa merg? Va mulțumesc pentru timpul acordat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.