Pilula de a doua zi, dupa 19 ore

13-12-2012
Dayanna Isabella
Nu este medic/terapeut
Dayanna Isabella
As putea lua pilula aceea de a 2 zi dupa un contact sexual neprotejat? Mentionez ca au trecut cam 19 ore!
5 comentarii
0
13-12-2012, ora 17:40
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
probabil iti va raspunde un medic.

te intreb:
NU era mai bine DACA,
intrebai ASTA inainte de CONTACT SEXUAL NEPROTEJAT??????
iti doresc numai bine,
0
15-12-2012, ora 05:49
Psiholog Cristian Andrei Nica
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Cristian Andrei Nica
da. Contacteaza un medic pentru mai multe informatii, realizeaza un test de sarcina peste cateva zile, preventiv etc. In aceste situatii se recomanda o discutie fata-in-fata, nu online.
0
17-12-2012, ora 22:53
TudorAnalia
Nu este medic/terapeut
TudorAnalia
Ultimul cm a inceput pe 2 noiembrie si a tinut 6 zile. Am avut contact sexual neprotejat cu prietenul meu de mai multe ori iar intr-o seara am fost violata in timp ce dormeam si eram extra obosita si pe medicamentatie antidepresiva(orfiril 150 mg, seroquel 150 mg). am aflat de viol dupa circa 2 saptamani. Acum ma dor sfarcurile(nota 8) si ovarul stang( uneori). Poate fi o raceala dar poate fi si o sarcina.am programare la ginecolog abia joi, 20 dec. :( ma scuzati de sectiune, dar nu gasesc special pt sarcina. AJUTOR, VA ROG sunt DISPERATA!
0
18-12-2012, ora 09:41
Psiholog Cristian Andrei Nica
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Cristian Andrei Nica
Bună, în timpul care a mai rămas până joi plănuieşti să faci ceva...? Ai nevoie de un consult de specialitate, iar acesta va avea loc. Până atunci poţi alege să te îngrijorezi pentru lucruri care există numai în mintea ta, sau să ai grijă de sănătatea ta fizică şi mentală, făcând ceva util, plăcut sau relaxant.
0
18-12-2012, ora 12:55
TudorAnalia
Nu este medic/terapeut
TudorAnalia
Azi ma simt mai bine. mi-am dat seama ca poate sunt eu prea focusata pe ideea asta. Nu am simptome de sarcina. Sanii ma dureau doar cand statea in ger iar zona pelviana poate ma doare pt ca sunt inainte de cm. In afara de mictiuni dese(poate normale, beau lichide ft multe)nu am nimic. Nici macar pofte sau ameteli greata. O sa ma duc azi sa imi iau un test si am rezolvat pb. Va multumesc mult :*!

Never alone, you know !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici