pitiriazis.. de doua luni ma mananca pielea ingrozitor; imi vine sa urlu!

02-01-2010
ralii
Nu este medic/terapeut
ralii
de vreo 2 ani am fost diagnosticata cu pitiriazis, dar in urma cu 2 luni ma mananca pielea ingrozitor, ma scarpin pana se inroseste pielea, apoi se face zgaiba
ce as avea?
imi vine sa urlu de mancarimi
5 comentarii
0
02-01-2010, ora 22:40
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună seara,

Ce tratament vi s-a prescris? Aţi observat vreo ameliorare?
Vă rog să-mi răspundeţi!

Toate cele bune şi La mulţi ani ;)
0
02-01-2010, ora 22:58
eugen49
Nu este medic/terapeut
eugen49
Pt MS Nick. Va multumesc mult atat pt sfaturi cat si pentru urari. Totusi in leg cu tratarea ginecomastiei ce parere aveti de medicamentul naturist CURCUMIN 95 ? S apelez la el sau sa mai astept pna la prima evaluare(pste 5-6 zile knd voi putea intreba pe medici ) ? TOATE CELE BUNE !
0
03-01-2010, ora 21:35
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimate domn Eugen,

Vă recomand să aşteptaţi evaluarea medicală (graba strică treaba...). Vă înţeleg îngrijorarea, dar aveţi nevoie de sfatul medicului/medicilor care v-a/ v-au consultat şi care vă cunoaşte/cunosc suferinţa şi antecedentele medicale. Curcumin 95 vă poate ajuta, dar mult prea puţin, aproape deloc, pentru că secreţia şi metabolismul testosteronului şi al dihidrotestosteronului v-au fost dereglate semnificativ. O astfel de dereglare se tratează cu maximă prudenţă şi la momentul potrivit. Dacă se intervine fără aviz medical se poate declanşa un proces negativ pentru prostată, dar pozitiv pentru tratarea ginecomastiei...ciudat şi absurd, dar adevărat, tocmai de aceea medicul curant trebuie să fie cel care intervine medicamentos la momentul oportun...aşteptaţi evaluarea şi totul va fi bine!

Toate cele bune şi însănătoşire grabnică!
P.S. MR. Nick, nu MS. Nick ;)))


În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
03-01-2010, ora 22:15
ralii
Nu este medic/terapeut
ralii
inca nu am fost la doctor, speram ca pot rezolva asta fara sa ajung la spital.mentionez ca am mancarimile in general noaptea
va multumesc
0
04-01-2010, ora 15:50
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consultaţi medicul, nu mai aşteptaţi!
Toate cele bune ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •