pledoarie pt prezervative. | Forumul Medical ROmedic

pledoarie pt prezervative.

13-10-2008
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Mai oameni buni...lamuriti-ma si pe mn...nu se mai gasesc prezervative sau...ce???????Ca vad ca e plin pe aici de "domnisorici"(si chiar baieti!), care, dupa ce au facut sex"la capul gol", cum s-ar spune, intreba disperate:"oare sant insarcinata?
"Mai, fetelor, tineti prezervative in geanta ca pe baieti ai doare-n spate:ei "baga mare", si te saluta din mers!Iar voi ramaneti sa trageti ponoasele!Se merita pt 5 min de placere sa nu mai dormi bine cateva nopti sau(si mai rau)sa te trezesti cu un copil sau un avort?
Nu reusesc sa inteleg asta.Imi cer scuze daca am fost vulgara, dar.nu mai stiu cum sa le mai zic tinerilor astora sa faca sex protejat.
30 comentarii
0
13-10-2008, ora 00:00
danyelo
Nu este medic/terapeut
danyelo
felicitari pentru postare, chiar ai dreptate.Exista atatea metode de a te informa in ziua de azi incat e de mirare ca tinerii nu se protejeaza
0
14-10-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
morena m-ai dat gata ;))))))))))))) si eu imi puneam tot felul de intrebari din astea!!bine ca ai luat fraul in mana ;)) unde mai pui si bolile...ca si de alea trebuiesc sa se fereasca si unii si altii!!off...tineretul asta.cum isi astern asa dorm!!te pup morena si pe puiuta ta!!
0
14-10-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
poop si eu jaquelinne!Si sper ca santeti bn-sanatoase!
0
14-10-2008, ora 00:00
Diana21
Nu este medic/terapeut
Diana21
frumos zis...:)...uneori tinerii sunt inconstienti..dar poate e asa si din cauza educatiei primite..adica si parintii au o vina...le este rusine sa faca educatie sexuala cu copiii lor
0
15-10-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Sal!
EEE draga ! Dak nu le place cauciucul ce sa le faci! Le-o mirosi a ars!
E mai bn cu capu gol !!!!!!! Ca dau bine cu el de pereti!
Pup
Aliss
0
15-10-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
morena spre fericirea noastra noi suntem bine sanatoase!azi am fost toata familia la vaccinat antigripal si pneumococic iar puiuta mea a primit o diploma din partea dnei.dr.pediatru cu titlul de onoare pt cel mai sanatos copil ;)) e foarte mandra de ea, si-a pus diploma la vedere sa o vada toata lumea ;)) prima diploma din viata ei ;D
Aliss pai asa cu capul gol poate fac vreo sinuzita ;)) pupici la fete
0
16-10-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Buna, fetele! JAquelinne, mi se pare corect sa o arate la toata loomea, doar a primit-o pe merit!Noi prima diploma am primit-o la grupa mica:diploma de "cea mai buna recitatoare"!Doi ani si ceva a stat in sufragerie, la vedere, la loc de cinste!=).Uite..eu nu stiu ce sa fac cu antigripalul asta...Voi de care ati facut?Eu nu i-am facut niciodata pana acum, dar nici gripa nu mi-a luat.Adica...mai mult de o tuse si rara febra nu mi-a facut..Si nu prea stiu ce sa fac.Si mai spune-mi despre celalalt vaccin...Ce-i cu el, cine vi l-a recomandat si daca l-ati mai facut.
Aliss...acuma..au si ei dreoptate:e mai bn la capul gol!Treaba verificata si de mn personal!=))Intrebarea e :iti permiti sa suporti consecintele..?
0
16-10-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
ooo micuta de ea, imi inchipui cat de incantata a fost, bravo!!pt ele conteaza foarte mult, le stimuleaza lucrurile astea!vaccinul antigripal il facem de 3 ani, noua ni s-a recomandat de dna.dr.pediatru sa facem vaxigrip, este foarte bun iar celalalt vaccin este pneumo 23, ieri a fost prima data cand l-am facut, este compatibil cu vaxigripul si merg facute impreuna dar in brate diferite.eu anul trecut m-am luptat cu o pneumonie interstiala care a luat-o fetita mea si apoi si eu de la ea si m-am interesat de vaccin si mi s-a recomandat pneumo23, tot de medicul pediatru.avem parte de o dna.dr.pediatru foarte buna spre norocul nostru!!reactii adverse nu am avut, decat o usoara durere in locul vaccinului si ai o senzatie de febra musculara in prima zi de vaccinare si cam atat!!noi tot timpul am cumparat vaccinurile pt ca astea care se fac gratuite, sunt romanesti si am inteles ca dor foarte mult...vaxigripul este frantuzesc in schimb si noi ne impacam foarte bine cu el, dar nu te fereste si de pneumonia aceea interstitiala care este destul de periculoasa la copii!!exista si pneumo 27 parca, dar nu m-am interesat sa vad ce e cu el, noi am facut asa cum ne-a recomandat dr.pediatru.nu ar fi rau sa il faceti si voi sau numai fetitei, acum este timpul vaccinarilor.intreaba medicul pediatru si vezi ce zice!!pupicei
0
16-10-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Sal doamnele! Si va pup si fetele voastre, parca ma vad si pe mine cu ai mei pe la pediatrii, ce-a mai trecut timpul!
Jakie cum se mai simte premianta ta ? A avut ceva reactii de la vaccin?
More, sigur ca e bn cu capu gol, si la mine e verificata dar nu mi-as mai putea permite concecintele pt k rezultatul de la concecinta il pierd, nu il pot tine, asta de cativa ani buni.
Si a fost dureros asa ca suport cauciucul, e f bine si cu el, nu-i asa ?
Puiul tau e bn ? Si fa-i vaccinul ca n-are nimic, e foarte bun ala de a zis Jakie, a vazut si eu pe aici k mai toate mamicile l-au facut la copii si faceti-l si voi, e foarte bun.
Va pup si mai vb,
Sanatate multa,
Aliss
0
18-10-2008, ora 19:59
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
au disparut niste mesaje!!ori nu mai le vad eu...cam ciudat!!
0
20-10-2008, ora 17:40
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Buna! Am vazut ca au disparut, ce-o fi ? Mai multe nu numai aici!
Cine stie, chiar ca e ciudat!
0
21-10-2008, ora 07:04
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Fetiliiiiiiiiii!Poop la voi!Ce mai faceti?Bine, sanatoase, voioase?:-))Noi am fost iar bolnavioare sambata, dar ne-am revenit si de azi din nou la gradi.Pupici de la noi pt voi!
0
21-10-2008, ora 16:30
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Bine sunt eu, sper ca si Jakie! Multa parere de rau pt puiul tau e ok ca si-a revenit!
Voioasa mai putin, treaba multa la munca si imi trebuie nervi de otel!!!!!!!!!!!!!! M-am saturat!
Oare astia de la guvernare nu dau si ei o lege de iesire la pensie de la 40 de ani incolo pt bugetari?
M-as incadra si eu si mi-as trai viata linistita!
Va pup si eu,
Aliss
0
21-10-2008, ora 18:46
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
buna fetele!!si noi suntem bine, am fost cam ocupata si nu am avut timp de net!!morena dar ce patira-ti iarasi?oricum bine ca v-ati revenit!!Aliss daaaaaaaa de unde atatea favoruri pt populatie!!ar fi fost bine!!!pupicei
0
23-10-2008, ora 06:50
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Eeeee, Jaquelinne, la noi cand nu e una e alta!:-))Aoloooooooooo, si eu vreau la 40 de ani la bugetari!Eu am inceput ieri munca, dupa 3 sapt de concediu, si.mai vreau concediu!:-(
0
05-11-2008, ora 14:51
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
fetele mele(se stiu ele care!)ce mai feceti?Nu v-am mai " vazut" cam de multicel...:-(
0
06-11-2008, ora 14:18
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Salutare, e adevarat k n-am mai intrat de mult dar am fost si eu ocupata.
Am fost a niste cursuri la munte si vreau sa va spun ca a fost mai mult decat superb. Mi-am limpezit gandurile si sentimentele. Am fost cu niste colege, grup numai de femei si stiti voi cand e grupul numai de femei cum este!!!!!! 3 zile m-am simtit alt om si mi-am recapatat increderea totala in mine.
Subiectul barbati a fost motiv de distractie pentru noi. Nu va mai spun cate cazuri si cate intamplari de m-am prapadit de ras, femei mai in varsta si cu mai multa experienta, ne-au povestit din viata lor si va imaginati de ne-am mai distrat!
Va dau un sfat si cred oricum k voi il urmati, noi femeile asa cum spunea si scumpa de Arena, suntem destepte, frumoase si avem personalitate.
Dak ne impunem punctul de vedere vom reusi cu siguranta.
Si nu uitati, suntem egale in drepturi cu ei !!!!!!
Va pup pe toate, sufletele mele !
Aliss
0
06-11-2008, ora 16:33
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Slava Domnului, Aliss!Incepeam sa cred ca ati patit ceva!Mishtoooooooo tare intre femei!Eu am inca 4 prietene foarte bune(ne cun de vreo 7 ani si lucram impreuna) si 1 data pe luna iesim doar noi, barbatii raman cu copii acasa, si...da-i barfa!Subiectele preferate sant(bineinteles!)barbatii si copii!Deci dupa "seara noastra", cum ii zicem noi, ne simtim super!=))))Santem cu barfele la zi, mancam cate ceva la un restaurant bem ceva si...pur si simplu ne relaxam.Cunosc sentimentul de care vorbesti tu si ma bucur ca te-ai relaxat si te-ai simtit bine, desi...au cam lipsit comentariile tale de pe aici:-))Pupici pt tine!
0
06-11-2008, ora 19:53
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Sal More ! Iti dai seama ce-a fost, k la tine va cunoasteti, dar noi atunci ne-am cunoscut si ne-am imprietenit parca de cand e lumea.Haioase, vesele, dame bine, toate cu facultate, numai economiste ( eu cu colegele eram la juridic), inginere, le placea spritul, bine in limita normalului si buna dispozitie.
Iti spun k am ramas cu o impresie asa de buna despre noi femeile si despre ce multe putem face si cum lasam viata sa treaca pe langa noi( in cazul meu) incat primul lucru pe care l-am facut pentru bucuria sufletului meu a fost sa-mi comand pe internet cel mai scump parfum de la Givenchi.
Merit asta ! Este ca un nou inceput pentru mine Si pentru voi la fel sa fie !
Va doresc sa va simtiti in fiecare zi la fel cum m-am simtit si eu, libera si fericita, este pentru prima data dupa 5 ani cand ma simt asa.
Va pup si o sa vb mai des k mai plec la primavara la cursuri !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aliss pt toate
0
06-11-2008, ora 19:58
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Si culmea, More, nu m-a intrebat nimeni de acasa ce-am facut sau ce a fost pe acolo.
Le-am povestit la baieti si s-au amuzat, au vazut am stat de vb ore in sir si pozele iar dumnealui era obosit k fusese nu stiu unde.
S-ar putea ca plecarea mea de acasa sa-i fi facut sa inteleaga cum este sa stai fara mama !
Ce crezi ?
Te pup si pe tine si pe Jakie si pe noua prietena Arena!
Aliss
0
06-11-2008, ora 20:45
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
va pup dragele mele!!more eu m-am mai perindat pe-aici, voi doua ati cam tras chiulul ;)) ce ma bucur Alisuk ca esti bine si ca te-ai simtit minunat!!vad ca esti infloritoare si radioasa!!asa vrem sa te vedem mereu!!
Alisuk pai daca se vad schimbari in bine atunci mergi la cursuri mai des ;)) Normal ca i-a facut sa inteleaga multe lucruri plecarea ta de acasa!!Stii cum e vb aia:ajungi sa apreciezi un lucru exact atunci cand nu-l mai ai!!
Oricum ma bucur tare mult pt tine pt ca ai trecut prin multe si chiar meriti sa te simti mult mai des asa cum te-ai simtit zilele astea!!pupicei pt gaska de fete more, Alisuk si arena!
0
12-11-2008, ora 19:35
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
More, ce e cu tine ?
Sal Jakie, inca o data ! Stii ceva de ea?
0
18-11-2008, ora 13:51
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
fetiliiiiiiiiiiiiiiiiiii!Pe unde mi-ati disparut cu toatele??????Santeti bine?
0
19-11-2008, ora 18:12
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
suntem aici more ;)) eu am lipsit un picut ca am fost ocupata!!Alisuk te pupic tare!!
more, ce mai face puiuta ta?
pupicei
0
19-11-2008, ora 18:12
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Sal More!
Eu sunt p aci, Jakie scrie la carte, Arena in spital si Nikk nu stiu de el.Toata lumea ocupata, de, stres, servici, stii si tu, seara ne mai relaxam pe forum dak e timp!
Vezi ce faci cu subectul ala sa ne scriem si noi acolo d-ale noastre!
Te pup
Aliss
0
19-11-2008, ora 18:14
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
santeti acum, aici fetelor?:-))
0
24-11-2008, ora 18:16
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Sal More, eu azi am intrat un pic k am fost super ocupata si m-am enervat de am crezut ca mor, de prostiile pe care le-a scris noki ala. Ai citit? Nesimtitul, auzi ce idiotenii ne-a spus, mai avea un pic si ne facea. stii tu cum.
Dar i-am zis eu cateva, sper sa-mi raspunda k de abia il astept !!
Tu ce mai zici ? Nu mai stiu nimic de restul trupei, astept sa intre si ei !
Te pup si astept sa faci odata subiectul ala sa intram numai noi sa ne racorim sufletele si sa nu mai fim nevoiti sa dam explicatii la tampiti!
Te pup
Aliss
0
27-04-2010, ora 19:12
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, BucureÅŸti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Wow nu văzusem până acum adunarea de aici. Ce frumos vă cunoaşteţi de mult între voi! Mai primiţi pe cineva aici? Şi acum am văzut eu data de la mesaje: 2008! Eh nu e nimic, postez mesajul să ajungă acolo undeva scris să fie şi îmi văd de răspunsuri la oameni... mai e până să ajungem să avem automate de prezervative pe stradă sau măcar în cluburi (puşcăriaşii au din câte am auzit :)))
Multă sănătate tuturor!
0
28-04-2010, ora 15:11
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
bun venit printre noi, Iuliana!Se pare ca doar eu mai ramas activa din vechea gashca..:((Unii au plecat din tara, iar restul...fiecare cu problemele lui..Poate ne-om mai gasi pe aici.Oricum..santem deschise la noi "membrii"(uraciosii si snobii nu sant admisi:P)!
0
23-05-2011, ora 23:56
marinageorgiana
Nu este medic/terapeut
marinageorgiana
Am o intrebare: de o saptamana mi-am inceput viata sexuala cu iubitul meu.prima data am folosit un prezervativ care s-a rupt, insa el nu-si daduse drumul.A 2 a oara am folosit prezervativ, nu s-a rupt iar in mom in care a simtit ca isi va da drumul, si-a dat drumul dar nu in mine.Este vreo sansa sa fiu insarcinata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: