pleoape superioare umflate

13-12-2011
marinelagh
Nu este medic/terapeut
marinelagh
Buna ziua. Ma numesc Marinela G. si am 42 ani. de aproximativ un de zile au inceput sa se umfle pleopele, iar uneori le simt foarte grele. Am facut toate analizele posibile si nici un rezultat. Am consultat si medicul stomatolog deoarece in perioada in care s-au umflat pleapele am schimbat lucrarea la dintii din fata dar dr stomatolog a spus ca nu dintii sunt cauza. De aproximativ o luna am facut pungi paradontale sub lucrarea noua. Am mers disperata la homeopat, inghit pilulele alea mici de doua saptamani dar nici un rezultat, nici pleapele nu se desumfla si nici pungile paradontale nu dispar. Asi vrea sa-mi spuneti e alergie sau sunt pungi de grasime si trebuie operate
3 comentarii
0
13-12-2011, ora 22:02
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Mergi la control la un alt stomatolog sa aflii o alta parere si la oftalmologie.
Vezi sa nu faci infectie la inima de la o astfel de infectie dentara, chiar nu este de asteptat.
Iei cumva aspirina?
0
15-12-2011, ora 21:08
marinelagh
Nu este medic/terapeut
marinelagh
Multumesc pentru raspuns. Nu iau aspirina. Credeti ca fac alergie la materialul din care e facuta lucrarea si din cauza asta se umfla si pleoapele? ma deranjeaza foarte tare pleopele umflate. Multumesc oricum si o sa consult alt stomatolog, ar fi al treilea.
0
25-12-2011, ora 19:28
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Scuze pentru intarziere, dar vezi ca poti face alergie si de la sapunul folosit sau poate ai o conjunctivita. Mergi la oftalmologie.
Schimba si sapunul oricum. De ex, eu folosesc dalin cu papaia si musetel si nu mi-a dat alergii.
Iti curg ochii? Se inroseste sclera (albul ochiului) ?
Mai poti controla si la sinusuri. Daca ai o infectie (sinuzita), asta poate da astfel de reactii.
Pentru asta poti face un - exudat nazal cu antibiograma si vezi daca ai ceva, iar in antibiograma iti va spune la ce antibiotic este sensibila bacteria gasita, ca sa stii cu ce sa te tratezi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.