poate fi anxietate ?

19-08-2016
florentino9o
Nu este medic/terapeut
florentino9o
Buna ziua ma numesc ------------* si am o problema care ma macina de vreo 2 luni incoa, sa va povestesc despre ce ar fi vorba, e vorba de o senzatie la piept `parca nu mi-as simti pielea sau muchii pieptului `` chiar nu stiu cum sa ma exprim, e o senzatie foarte deranjanta, uneori nu pot sa vb din cauza senzatiei asteia sau sa ma concentrez pur si simplu zic ca numai simt pieptu deloc :( ajutati-ma ce ar putea fi ?

(*modificat de admin)
4 comentarii
0
20-08-2016, ora 11:04
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,
Incearca sa mergi la medic si sa vezi ce-ti recomanda, cauzele pot fi multiple, inclusiv anxietatea, dar este greu de facut o evaluare corecta a situatiei aici.
0
25-08-2016, ora 20:23
Psiholog Camelia Stavarache
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Camelia Stavarache
Poate fi o anxietate sau o depresie cu acuze somatice, dar si multe alte boli. E nevoie de investigatii medicale pentru un diagnostic diferential.
0
26-08-2016, ora 00:22
florentino9o
Nu este medic/terapeut
florentino9o
Si la ce specialitati ma indrumati sa merg ?:D
0
06-09-2016, ora 17:00
Psiholog Camelia Stavarache
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Camelia Stavarache
La medicul de familie si apoi cu bilet de trimitere la neurolog. Ulterior, puteti contacta un psihoterapeut pentru psihoterapie, daca se considera ca e de natura psihica
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul