Poate fi vorba de sarcina?

15-01-2008
kitty_c
Nu este medic/terapeut
kitty_c
Am o nedumerire. De trei ani iau Diane 35, cu mici pauze, 1 - 2 luni. Ultima menstruatie a fost in 29 dec, insa a durat doar 2 zile, si nu a fost la fel de abundenta ca cele precedente. Azi dimineata m-am trezit cu o scurgere usor maronie, si cu senzatie de greata.
Am un medic ginecolog si merg anual la control, in februarie sunt programata, insa pana atunci e destul de mult sa astept fara sa stiu ce se intampla cu mine. Saptamana trecuta am fost la medicul de familie pentru ca mi-au aparut niste pete rosii pe corp, dr. mi-a dat Xyzal, insa n-au trecut, ba dimpotriva sunt mai multe. Ieri m-am dus din nou, si primul lucru pe care m-a intrebat a fost daca nu cumva sunt insarcinata. In fine, a zis ca petele de pe corp par a fi pitiriazis rozat dibert, si ca se intampla ca femeile insarcinate sa faca aceasta boala.
As vrea sa stiu daca se poate sa fiu insarcinata chiar daca am luat Diane35, si in ce fel afecteaza pitiriazisul si medicamentele luate, o eventuala sarcina?
Multumesc mult.
2 comentarii
0
16-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ai facut un test de sarcina?
0
16-01-2008, ora 00:00
kitty_c
Nu este medic/terapeut
kitty_c
Da. Chiar acum, la 5 dimineata si e negativ.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •