poate fi vorba de sarcina?

19-10-2009
george adrian
Nu este medic/terapeut
george adrian
buna ziua..am si eu o problema..dak prietenei mele nu ia aparut mensturatia timp de 2 luni si am facut 3 teste de sarcina toate negative, iar dupa toate astea, acu 5 zile ia aparut menstruatia dar mai inchis la culoare la inceput apoi normala si a durat 4 zile poate fi vorba de o sarcina ?precizez ca nu a a avut loc ejacularea si nici penetrarea pentru ca o durea foarte tare.ea nu vea ciclul regulat si cu 3 luni inainte de a nu mai aparea a inceput sa aiba intarzieri intre 5 si 10 zile..va multumesc tare mult si astept un raspuns
6 comentarii
0
19-10-2009, ora 14:45
bonibon
Nu este medic/terapeut
bonibon
nu cred ca este vorba despre o sarcina, sa stati linistiti... probabil au fost niste dereglari ale CM
0
21-10-2009, ora 12:16
george adrian
Nu este medic/terapeut
george adrian
astept daca se poate si parerea unui medic..va rog sa ma ajutati cu un raspuns..va multumes mult de tot
0
27-01-2010, ora 23:53
mayamica
Nu este medic/terapeut
mayamica
Buna!sunt atre ingrijorata! pe 20 ianuarie, am avut un contact sexual, si s-a rupt prezervativul!am luat postinor, pentru prima data, nu am avut nici o simtoma din cele descrise pe prospect, am respectat timpul deluare prima pastila, si apoi a doua la 21 ore dupa! din ce am citit a inteles ca ar trebui sa am o "menstratie falsa", nu am avut nici o sangerare! va rog sa ma lamuriti, e posibila o sarcina?! menstruatia de obicei imi vine cam la 28 de zile!sper sa-mi vina pe 30 ian!
0
27-01-2010, ora 23:57
mayamica
Nu este medic/terapeut
mayamica
ufff, se vede ca s ingrijorata!am luat postinor, prima pastila, si a doua la 12 ore dupa, nu 21 cum am scris mai sus!sorry!
0
28-01-2010, ora 15:33
vmc
Nu este medic/terapeut
vmc
pt mayamica... postinor-ul ca si escapelle provoaca dereglari alea ciclului, da este adevarat ca in curs de 5-7 zile de la administrarea pastilei apare menstra. de aceea dupa administrarea acestui contraceptiv este bn sa nu te bazezi pe metoda calendarului 1-2. sansele scad daca ai luat pastilele. dar ca sa fi sigura de asta fati un test de sarcina dupa 12 zile ca sa fie sg testul.
0
28-01-2010, ora 15:51
mayamica
Nu este medic/terapeut
mayamica
Ms pt raspunsuri! mai astept!numabine!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •