Poliartrita psoriazica

07-06-2016
Istoc Flori
Nu este medic/terapeut
Istoc Flori
Buna ziua ma numesc Istoc Florentina am 35 ani am fost diagnosticata cu poliartrita psoriazica acum 10 ani de atunci iau medrol 4 mg si de acum o peroada salazopirin intrebarea mea este de ce toti medici la care am umblat pana acum trateaza doar oasele si nu incearca sa trateze imunitatea deoarece am inteles ca este o boala autoimuna multumesc astept raspuns o zi placuta
7 comentarii
0
07-06-2016, ora 22:24
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Artropatia psoriazica este o afectiune reumatologic-inflamatorie, de tip auto-imun, foarte asemanatoare poliartritei reumatoide.
Prin urmare, tratamentul este gestionat de catre reumatolog, pe principiile oricarei afectiuni de tip auto-imun.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
07-06-2016, ora 23:15
Istoc Flori
Nu este medic/terapeut
Istoc Flori
Ok, as mai avea o intrebare ce imi puteti spune despre tratamentul ce a aparut acuma impotriva cancerului caci am inteles ca si cancerul este o boala tot auto imuna.Eu am inteles ca acest tratament face ca imunitatea sa isi recunoasca celulele bune si sa distruga doar cele rele credeti ca la poliartrita psoriazica nu ar functiona ? Mulțumesc frumos
0
08-06-2016, ora 11:11
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Nu ma pot pronunta asupra tratamentelor bolilor auto-imune, deoarece ma ocup doar de corectia deformatiilor ante-piciorului (inclusiv a piciorului reumatoid).
Trebuie sa discutati aceste aspecte cu reumatologul.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
08-06-2016, ora 12:08
Istoc Flori
Nu este medic/terapeut
Istoc Flori
Mulțumesc !!!
0
08-06-2016, ora 12:12
Istoc Flori
Nu este medic/terapeut
Istoc Flori
As putea sa primesc un raspuns de la un doctor care se ocupa cu aceste boli deoarece eu nu pot sa vb cu doctorita mea despre asa ceva pentru ca nu este deschisa la comunicare deaceea cer ajutorul aici multumesc foarte frumos
0
09-06-2016, ora 21:05
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Cu tot respectul, nu puteti primi raspuns la intrebarile D-voastra aici, pe forum.
Aceste raspunsuri necesita, evident, o examinare clinica directa la reumatolog.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
09-06-2016, ora 22:02
Istoc Flori
Nu este medic/terapeut
Istoc Flori
Mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Artrita psoriazica

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: