Poliartrita sau nu?

21-02-2012
Roxyca
Nu este medic/terapeut
Roxyca
:Primul diagnostic al mamei mele a fost poliartrita reumatoida a facut tratament cu medrol si plaquenil 6 luni fara nici un rezultat, un alt medic pe care l-a consultat nu demult ia spus ca e posibil sa fie lupus, diagnostic infirmat de un alt medic i s-a zis ca m-ai mult pare a fi churg-strauss.Acum fara alte analize i s-a prescris arava spunandu-se ca ar fi tot poliartrita, nu mai stim...ea sta fara tratament...intrebarea mea este: Nu ar trebui sa fie niste analize care sa diferentieze o boala de alta/???Nu gasim nici un medic bun !daca ar avea poliartrita ce analize ar trebui sa iasa pozitive?Un medic bun macar sau vreo clinica de reumatologie care ne acorde o atentie mai mare ?Va rog ajutati-ma, suntem din P Neamt.Va multumesc!
1 comentarii
0
21-02-2012, ora 17:39
Dr. Constantinescu Marilena
ORL - Otorinolaringologie, Bucuresti
Dr. Constantinescu Marilena
Pentru poliartrita reumatoida se fac analize de sange specifice. Nu stiu cum sa va ajut, noi suntem in Bucuresti! Daca aveti posibilitatea sa veniti intr-o zi ( cu o discutie tel in prealabil) am putea sa incercam sa rezolvam mai multe. Astept sa ma contactati daca va hotarati ! dr Marilena Constantinescu tel 0720011789( Medical Class)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.