Polineuropatie? Cauze?

31-03-2010
danaa21
Nu este medic/terapeut
danaa21
Eu am de 7 luni dureri neuropate (am intepaturi ca de ace in toti muschi, chiar si in pilea capului, pe muschii spatelui, picioare, maine, ma ustura si ma ard coapsele, simt ca imi trece un curent electric prin muschi de la maini si picioare.

Totul a incepu acum 7 luni cu dureri de cap numai partea dreapta, mers nesigur, dureri in zona lombara si in coapse. S-a presupus ca e de la un virus sau de la suprasolicitare, am facut RMN la cap si nu era nimic modificat si tratament cu dexametazona, B1, B6, B12. Situatia parea ca s-a imbunatatit, nu ma mai dureau asa de tare muschii dar au ramas cumva foarte slabiti si contractati, aveam o oboseala crancena si o luna nu am putut sa merg la servici. La o saptama dupa dexametrazona (care a fost intrerupta brusc pentru am facut diaree) am inceput sa am fasciculatii in muschi, intepaturi nu numai in muschii de la picioare, in tot corpul. Biochimia musculara era in limite, am facut EMG care nu a aratat nimic modificat. Am facut RMN la toata coloana si nu sunt compresii de nerv, mici probleme, dar nu compresie de nerv sau maduva.

Pentru ca aveam un nodul tiroidian toata simptomatologia s-a pus pe baza acestui nodul desi aveam hormonii tiroidieni buni. In ianuaria am facut operatie de tiroida, mi-a fost extirpata toata tiroida si acum sunt pe tratament cu Euthirox, dar durerile mele neuropate nu au incetat.

Am fost la diabetolog si mi-a facut dozari de glucoza concluzia e ca nu am diabet ba chiar uneori in timpul zilei fac un pic de hipoglicemie, am cauta ceva boli autoimune (si am facut IgG, IgM, ADN dublucatenar, PRC, Complex seric C3, C4, factorul reumatoid) toate in limite normale.

Am fost si la un psihiatru care a spus ca mi-a scazut pragul sub care simt durerea si mi-a dat beres drops si bromazepan 1/2 din 3mg seara si dimineata. Tratament pe care il urmez.

Pe langa aceste probleme neuropate am mereu un deranjament la stomac (dupa fiecare masa simt nevoia sa merg la toaleta) de o saptamana nu mai mananc carne si parca e ceva mai bine. Uneori (parca atunci cand durerile sunt mai mari) am pe abdoment unele pucte rosii, care stau cateva ore, pentru ca nu sunt permanente nu pot sa le arat la medic.
In vara la mare am avut mereu bubitze rosii mici pe adbomen, chiar m-au ingrijorat si am folosit crema cu factor de protectie foarte mare dar atunci nu am mers la medic, pentru ca au trecut cand nu m-am mai expus la soare.

Sunt foarte ingrijorata pentru ca problema nu se amelioreaza chiar mi se pare ca durerea parca e mai mare, poate pentru ca nu am tratat cauza, nu stiu, as vrea daca m-ati putea ajuta cu ceva analize, orice sugestie mi-ar fi de folos.

Am incercat si ceva recuperare masaje, reflexoteratie, magnetoterapie dar nu m-au ajutat.

Multumesc
2 comentarii
0
31-03-2010, ora 16:08
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ati incercat multe dar tot ce ati incercat nici nu are cum sa va ajute. Va sfatuiesc sa mergeti la un medic homeopat care practica homeopatia clasica ca de ex. Dr. Silvia Nedelcu sau Dr. Ileana Randasu din Bucuresti. pt. ca homeopatia va poate ajuta cu adevarat. Insa trebuie sa avet intelegere si rabdare.
Atat analizele alopate pe le puteti face sunt cu o f. mare probabilitate inutile la asemenea simptome si nu prea sunt sansa sa vi se gaseasca o diagnouza sigura si mai ales adevarata la asemenea manifestari. Bromazepanul este un tranchilizant pe baza de brom dupa cum spune si numele si bromul este una din cele mai puternice otravuri care exista pt om...se poate intradevar sa va anuleze anumite dureri, dar cu ce pret !

Beres drops este un amestec de toxine. Ceva care sa contina mai multe toxine si metale daunatoare la un
loc rar mi-a fost dat sa vad !
Cupru, Molybednum, Mangan, Fierul, Vanadium, Bor, Nichel, Fluorina, Chlorin, Zinc si Cobalt sunt toate metale si substante daunatoare in forma di cantitatea care se dau.

In plus de Bor, Nichel si Cobalt toata lumea stie ca sunt toxice. Cititi in Wikipedia sau in orice lexicon.
Aceste picaturi ar trebui sa se numeasca Devil Drops...

Cu astfel de tratamente nu prea aveti decat sa mergeti din rau in si mai rau.
Asa ca aveti grija ce luati si la ce apelati caci din afirmatiile dvoastra reiese clar ca va merge mai rau dupa
tratamentele luate si nici nu este de mirare de ce. Vi se intoxica corpul cu o multitudine de toxine cunoscute.: "Sunt foarte ingrijorata pentru ca problema nu se amelioreaza chiar mi se pare ca durerea parca e mai mare.

A nu lua nimic este mult mai intelept in orice caz de boala decat de a lua ceva gresit si daunator !



Beres drops
-
Glycerol 6.0 mg
EDTA 2.4 mg
Glycine 2.3 mg
Iron 2.0 mg
L-Tararic Acid 1.6 mg
Zinc 1.1 mg
Sodium 643 mcg
Succinic Acid 500 mcg
Magnesium 404 mcg.
Manganese 306 mcg.
L-Ascorbic Acid 300 mcg.
Potassium 277 mcg.
Copper 255 mcg.
Molybednum 190 mcg.
Vanadium 122 mcg.
Nickle 109 mcg.
Boron 105 mcg.
Fluorine 99 mcg.
Chlorine 30 mcg.
Cobalt 25 mc
-
0
31-03-2010, ora 16:12
danaa21
Nu este medic/terapeut
danaa21
Va multumesc mult, si cred ca aveti mare dreptate, si eu ma tem sa mai iau ceva de asta si caut cu disperare sa gasesc cauza, am deja un medic homeopat, dar pe langa chestiilor homeopate luam si tratamentul alopat, o sa renunt la el, deocamdata am incredere in medicul meu homeopat dar ca o sa simt nevoia o sa incerc si alti medici, inca o data va multumesc oentru raspuns.

Sarbatori fericite!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.